Mięśnie brzucha – szybko i skutecznie

Mięśnie brzucha – szybko i skutecznie

8 listopada 2017 0 przez Kamil Wrzos

Wielu mężczyzn zmaga się z nadwagą, a w szczególności ze słynną „oponką” na brzuchu. Można się jej pozbyć w prosty sposób, bądź bardziej pracochłonny. W artykule zostanie przedstawionych kilka sposobów na rozwój mięśni brzucha u mężczyzn.

Odpowiednia dieta

Dla niektórych osób jest to najprostszy sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej, a dla reszty najtrudniejszy. Dieta wymaga dużej systematyki oraz bycia szczerym przed samym sobą. Najważniejszym elementem diety jest regularne spożywanie odpowiednich ilości posiłków. Faktycznie powinno się ograniczyć ilość kalorii przy jedzeniu, jednak specjaliści uważają że liczba posiłków powinna wynosić od 5 do 7 porcji dziennie. Aby dieta przynosiła oczekiwane efekty należy wykreślić ze swojego jadłospisu takie rzeczy jak: napoje słodkie i gazowane, tłuste fast-foody, słone i niezdrowe przekąski. Warto pamiętać, że każdy mężczyzna ma inne zapotrzebowanie kalorii, dlatego lepiej skonsultować konstruowanie diety z instruktorem bądź dietetykiem.

Ćwiczenia

Istnieje ogromna ilość ćwiczeń, która może pomóc zrzucić zbędne kilogramy z brzucha i zastąpić je mięśniami. Do najbardziej popularnych zalicza się 6 weidera. Polega ona na systematycznym wykonywaniu sześciu ćwiczeń na mięśnie brzucha. Z biegiem czasu ilość powtórzeń zwiększa się, co sprawia, że ta metoda staje się ciężka, ale przynosi ogromne rezultaty. Do innych znanych ćwiczeń zaliczamy metodę ABS. To jest idealny sposób redukcji tłuszczu dla osób mających mało czasu, ponieważ trwają 8 minut. Metoda ABS jest uznawana powszechnie za jedną z najtrudniejszych. Ćwiczenia są niezmiernie wymagające i można się spodziewać zakwasów kolejnego dnia.

Aktywny tryb życia

A gdyby darować sobie dietę i szereg specjalistycznych ćwiczeń? Istnieje możliwość pozbycia się wagi poprzez codzienne aktywności. Przerzucenie się z samochodu na rower podczas drogi do pracy często przyczynia się do redukcji tłuszczu. Spacer z psem można zamienić na jogging, a piwo z kolegami na wizytę w Aquaparku.

Powyższych metod na rozwój mięśni brzucha nie można podzielić na lepsze bądź gorsze. Każda osoba zmagająca się z problemem nadwagi powinna zadecydować, do czego najłatwiej jest je się dostosować.