Praca w Niemczech – jaki zawód najbardziej się opłaca?

Praca w Niemczech – jaki zawód najbardziej się opłaca?

29 czerwca 2021 0 przez kamilwrzos

Niemcy to nadal najchętniej wybierany kierunek zarobkowy wśród Polaków. Niektórzy wybierają się tam na stałe, a inni planują wykonywać pracę dorywczą, żeby odłożyć pewną sumę na określony cel. W Niemczech jest wiele ofert pracy dla Polaków, które zapewniają dużo wyższe zarobki niż w naszym kraju. Stąd dowiesz się, jakie zawody najbardziej opłaca się podejmować za naszą zachodnią granicą.

Praca w Niemczech – jaki zawód wybrać?

Niemcy doceniają pracowitość i rzetelność polskich pracowników. Wysokość zarobków zależy od tego, jak wymagająca jest praca. Kiedy jedziemy do Niemiec bez umiejętności dostosowanych do konkretnego stanowiska, nie możemy się spodziewać najwyższej stawki wynagrodzenia. Należy pamiętać, aby ciągle poszerzać swoje kwalifikacje, ponieważ to one zapewnią lepsze zarobki. Najczęściej poszukiwani są fachowcy w różnych dziedzinach, na przykład elektrycy czy hydraulicy. Jednak bardzo często można zobaczyć oferty pracy w branży technologicznej i informatycznej. Zobacz, jakie zawody najbardziej opłaca się wykonywać w Niemczech.

Opiekunka osób starszych

Starość spotka każdego człowieka. Niemcy są narodem starzejącym się, a do pomocy w opiece nad bliskimi,  rodziny szukają opiekunek. Ta praca jest ciągle popularnym zajęciem wśród wielu Polek, które podejmują pracę za granicą. Sprawdzone i bezpieczne oferty pracy jako opiekunka osób starszych znajdują się na https://laxocare.pl. To trudny i wymagający zawód, lecz bardzo wdzięczny i przynoszący satysfakcję. Oprócz wynagrodzenia emocjonalnego, daje możliwość odłożenia całkiem sporej kwoty. Opieka nad seniorem wymaga od osoby na tym stanowisku zaangażowania, cierpliwości i pokładów empatii. Znajomość języka niemieckiego nie zawsze jest wymagana, lecz znacznie łatwiej jest porozumiewać się z seniorem, znając chociaż podstawowe zwroty.

Lekarz

Na najwyższe zarobki w Niemczech mogą liczyć lekarze różnych specjalności. Jeśli masz wykształcenie medyczne, śmiało możesz rozglądać się za posadą w niemieckim szpitalu czy przychodni zdrowia. Nie jest to jednak praca dla przeciętnego człowieka, który chce poprawić swoją sytuację materialną.

Programista

Ten zawód jest wysoko opłacalny nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Dobre zarobki, własny czas pracy oraz współpraca międzynarodowa, to tylko kilka zalet płynących z tego zawodu. Wysokość wynagrodzenia regulowana jest przez wiele czynników. W Niemczech znaczenie ma miejsce zamieszkania i firma, w której się otrzymało zatrudnienie. Umiejętności czy rodzaj projektu, nad którym się pracuje również określają wysokość stawki. Za granicą programista może zarobić od 2500 do 5000 euro miesięcznie.

Elektryk

Wbrew pozorom elektryk to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce i w Niemczech. Wzrost użycia gadżetów technologicznych, które potrzebują prądu, aby prawidłowo działać, determinuje powstawanie nowych stanowisk dla specjalistów w tej dziedzinie. Wraz ze zdobywanym doświadczeniem rośnie także pensja elektryka w Niemczech. Najniższe wynagrodzenie wynosi około 2700 euro, najwyższe zaś może sięgać nawet do 10000 euro miesięcznie.

Praca w Niemczech – jak się przygotować?

Zanim wyjedziesz z Polski musisz pamiętać o dopełnieniu kilku formalności jeszcze w kraju. Zapoznaj się z lokalną kulturą i obyczajami, które obowiązują w danym landzie. Sprawdź, jakie dokumenty będą konieczne podczas wyjazdu oraz podjęcia pracy w Niemczech. Zadbaj o zapewnienie mieszkania oraz omów z pracodawcą warunki zatrudnienia jeszcze w Polsce, ponieważ bezpieczniej jest mieć zapewnioną posadę przed wyjazdem, niż szukać jej bezpośrednio po przyjeździe. Spędź czas z rodziną, żeby jak najlepiej znieść długą rozłąkę z bliskimi. Plan działania i dobra organizacja z pewnością ułatwi ci wyjazd za granicę.

Decydując się na pracę w Niemczech, powinno się przeanalizować wszystkie czynniki, żeby upewnić się, że to na pewno się opłaci. Zachodni sąsiedzi oferują większe zarobki niż w naszym kraju. Dlatego, jeśli nie masz sprecyzowanych planów, możesz próbować swoich sił na różnych stanowiskach, które zapewnią ci odpowiednie i satysfakcjonujące wynagrodzenie.