Jak układać krótkie fryzury

Jak układać krótkie fryzury

21 kwietnia 2021 1 przez kamilwrzos

Na polskich ulicach najczęściej można zauważyć mężczyzn z krótkimi włosami. Panowie decydują się na nie głównie dlatego, że są wygodne. Krótkie fryzury pozostawione w naturalnym wydaniu nie zawsze prezentują się elegancko. Tutaj dowiesz się, jak je dobrze układać, aby zawsze wyglądały nieskazitelnie.

Kosmetyki do układania włosów

Wymarzona fryzura utrzyma się dłużej, jeśli do jej stylizacji użyjesz specjalnych kosmetyków. Posiadacze krótkich włosów również powinni je stosować, żeby ujarzmić odstające kosmyki. Panowie w tym celu najczęściej sięgają po różnego rodzaju pomady, gumy czy żele do układania fryzur. Ważne jest także stosowanie odpowiednio dobranej pielęgnacji włosów. Samo umycie głowy przypadkowym szamponem, nie pozwoli na wydobycie pełnego potencjału krótkiej fryzury. Po każdym myciu nakładaj na włosy odżywkę, która je zmiękczy i nada pożądanego blasku. Wszystkie te kosmetyki, potrzebne do pielęgnacji i stylizacji, dostaniesz w sklepie https://uzbira.pl/kategoria/golenie. Zwracaj też uwagę na składy produktów i staraj się wybierać naturalne preparaty bądź takie, w których nie ma zbyt wielu sztucznych dodatków. Unikniesz wtedy przesuszenia skóry głowy i zniszczenia włosów.

Układanie krótkiej fryzury a kształt twarzy

Kształt twarzy odgrywa szczególną rolę w doborze idealnej fryzury męskiej. Dobrze ułożone i ostrzyżone włosy pozwolą nadać odpowiednie proporcje twarzy. Najlepiej udać się do zaufanego fryzjera albo profesjonalnego barbera, który zetnie twoje włosy zgodnie z typem urody, który posiadasz oraz pomoże ci dobrać kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji. Jeśli włosy będą dobrze ścięte, to praktycznie same będą się układać, jak należy. Zawsze możesz poprosić fryzjera, żeby pokazał ci, jak prawidłowo wymodelować krótką fryzurę. Wśród mężczyzn wyróżnia się zazwyczaj kilka kształtów twarzy, do których należą: kwadratowa, podłużna, okrągła, trójkątna, a także owalna. Pierwszy typ wymaga optycznego wydłużenia, które można osiągnąć podgolonymi bokami i uniesioną górą. Posiadacze twarzy podłużnej powinni zastosować odwrotne rozwiązanie. Dobrze spisze się zostawienie dłuższych boków, które delikatnie poszerzą twarz. Okrągłej trzeba nadać odrobine bardziej regularnych, geometrycznych rysów, przy tym nie poszerzając jej. W przypadku mężczyzn z trójkątną twarzą lepiej będą wyglądały dłuższe włosy, które optycznie poszerzą dół twarzy. Jednak, krótkie fryzury też mają swoje miejsce, a wtedy możesz pomyśleć o brodzie, która nada odpowiednich proporcji. Owalny kształt twarzy jest uważany za idealny oraz taki, do którego powinno się dążyć. Mężczyźni z doskonałym owalem mogą eksperymentować z układaniem włosów, ponieważ będą wyglądali dobrze w każdej fryzurze.

Jak unieść włosy do góry?

Mężczyźni zazwyczaj preferują krótkie fryzury postawione ku górze. Widać wtedy, że włosy są zadbane, dokładnie ułożone i nie opadają niechlujnie na twarz. Taki efekt uzyskasz, używając pomady do włosów. Jeśli rezultaty cię nie zadowalają możesz także skorzystać z gumy kosmetycznej, która ma mocniejsze działanie. Wtedy na pewno twoje włosy będą trzymały się w ustalonym przez ciebie miejscu.

Jak prawidłowo używać żelu do stylizacji włosów?

Żel do włosów może płatać figle, gdy źle się go zastosuje. Jego zadaniem jest nie tylko utrwalenie fryzury, ale również możesz nim osiągnąć różne rezultaty. Żelami o niskim stopniu trwałości stworzysz luźną fryzurę z wrażeniem kontrolowanego ruchu. Występują preparaty o wykończeniu matowym i błyszczącym. W zależności od twoich upodobań możesz wybrać wariant, który bardziej ci odpowiada. Pamiętaj, żeby nakładać żel na mokre włosy, które dopiero wtedy suszysz. Nie stosuj go zbyt dużo, żeby włosy nie wyglądały na przetłuszczone. Gotową fryzurę, w razie potrzeby, możesz dodatkowo utrwalić lakierem.

Dobrze ostrzyżone włosy nie wymagają wielkiego nakładu pracy, żeby je ułożyć. Krótkie fryzury są proste w utrzymaniu, wystarczy tylko posiadać odpowiednie kosmetyki oraz podstawowe umiejętności w modelowaniu.