Praktyczne akcesoria do laptopa – 10 propozycji

Praktyczne akcesoria do laptopa – 10 propozycji

11 listopada 2018 0 przez kamilwrzos

Laptopy to od kilku lat najpopularniejszy rodzaj komputerów w polskich domach. O ich funkcjonalności nie świadczą tylko mniej lub bardziej wydajne podzespoły. Warto pamiętać, że możemy ułatwić sobie pracę lub poprawić bezpieczeństwo naszego sprzętu za pomocą setek przydatnych akcesoriów. Przed Wami 10 najlepszych dodatków do Twojego laptopa. Sprawdź, który Tobie przyda się najbardziej?

Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu

 

O tej złotej zasadzie warto pamiętać nie tylko podczas używania laptopów, ale także podczas eksploatacji wszelkiego innego sprzętu RTV czy AGD. O ile w przypadku komputerów stacjonarnych nadmierne nagrzewanie się podzespołów nie jest tak problematyczne, tak przegrzanie potrafi narobić wiele kłopotów naszemu notebookowi. Bardzo często zdarza się, że laptop trzymany jest przez użytkownika na kolanach, prawda? Dla nas to bardzo wygodna pozycja, która może okazać się zabójcza dla naszego sprzętu. Koszt naprawy przegrzanego sprzętu można sprawdzić, wchodząc w następujący link https://wymien-szybke.pl/laptopy.html, jednak jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć.

A na pewno taniej! W każdym popularnym elektromarkecie bez problemu znajdziemy specjalne podstawki chłodzące naszego laptopa. W ten sposób możemy korzystać ze stacji w najbardziej wygodnej dla nas pozycji, jednak tym razem będzie ona bezpieczna dla komputera. W sprzedaży dostępne są podstawki dopasowane pod wszelkie rozmiary notebooków. O ochłodę laptopa oraz naszego ciała w najbardziej upalne dni zadba także wentylatorek USB. Ten mały wiatraczek bez problemu podłączymy do naszego laptopa, a dodatkowo przyniesie on nam pożądaną ulgę. Poprawa komfortu pracy gwarantowana!

Port USB istną skarbnicą przydatnych gadżetów

Oprócz wcześniej wspomnianego kompaktowego wentylatora, do portu USB jesteśmy także w stanie podłączyć lampkę w podobnych rozmiarach. Jest to ciekawy gadżet bardzo przydatny szczególnie dla osób pracujących w nocy. Niewielkie źródło światła bez problemu oświeci klawiaturę naszego laptopa oraz kilka centymetrów miejsca obok niego. Co w przypadku, gdy mamy już podłączony wentylatorek, lampkę oraz myszkę, a chcielibyśmy jeszcze przy okazji podładować naszego smartphone’a? Z pomocną dłonią przychodzi HUB USB. Ta tajemnicza nazwa kryje za sobą prawdziwego bohatera. HUB wykorzystuje bowiem jedno gniazdo, a w zamian oddaje nam do użytku od 4 do nawet 10 portów USB!

Pamięć zawsze pod ręką

 

W zestawieniu najbardziej użytecznych gadżetów do naszego laptopa nie mogło zabraknąć nośników danych. Sprzęt szczególnie przydatny dla osób lubiących mieć pod ręką zdjęcia, wideo lub muzykę. Dla najbardziej wymagających polecany jest zewnętrzny dysk twardy. Potrafi on rewelacyjnie zastąpić zapchany po brzegi dysk każdego notebooka. Dla fanów mniejszej ilości pamięci polecane są pendrive’y. Bardzo dobrym rozwiązaniem na przechowywanie plików jest także karta SD. Każdy nowoczesny laptop posiada specjalny czytnik, który bez problemu odczyta dane zapisane na naszym drobnym nośniku.

Najbardziej popularnym nośnikiem danych jest jednak płyta CD. Nowoczesne laptopy i ultrabooki niestety pozbawione są wbudowanego napędu optycznego, ale nie oznacza to, że nie będziemy mogli odtworzyć z płyty ulubionego filmu lub serialu na naszym przenośnym komputerze. Zewnętrzy dysk optyczny znacznie rozszerzy możliwości naszego laptopa!

Przede wszystkim w transporcie

Główną zaletą laptopów jest ich ogromna mobilność. Decydując się na zakup tego segmentu sprzętu komputerowego, nie jesteśmy przywiązani do jednego miejsca. Dobrym wyborem będzie nabycie odpowiedniej torby na notebooka. Oprócz przegrody na nasze urządzenie, posiada ona również dodatkowe kieszenie, w których bez problemu zmieścimy notes, długopisy lub wizytówki. Oprócz tego warto zainteresować się modemem do bezprzewodowego Internetu. Jego koszt nie jest wysoki, a pozwoli nam on na podpięcie do sieci w sytuacji, gdy znajdujemy się poza miejscem pracy lub domem. Warto być online!