Tego nie może zabraknąć w szafie mężczyzny

Tego nie może zabraknąć w szafie mężczyzny

10 grudnia 2018 0 przez kamilwrzos

Czasy, kiedy mężczyźni nie przywiązywali uwagi do swojego ubioru już dawno odeszły do lamusa. Aktualnie każdy mężczyzna powinien zadbać o swój wewnętrzny wizerunek. Zwykłe koszulki, bluza i spodnie dresowe to nie jedyne wyposażenie męskiej garderoby. Zobacz, co powinien posiadać w szafie każdy mężczyzna, aby stworzyć męską garderobę idealną.

Garnitur. Zawsze dobrze go mieć

Idealnie spasowany pod nasze ciało garnitur to absolutnie podstawowy niezbędnik szafy każdego mężczyzny. Liczba sytuacji, w których jest on wymagany, jest bardzo długa. Od oficjalnych uroczystości rodzinnych, po bankiety lub rozmowy o pracę. Garnitur zawsze warto mieć pod ręką. Te oficjalne powinny być czarne lub granatowe, na sytuacje nieformalne, takie jak studniówki czy bale, można używać bordowych lub innych kolorów.

Koszule – białe klasyczne i nieformalne

Biała klasyczna koszula w większości przypadków kojarzona jest tylko i wyłącznie z elementem wyposażenia garnituru. W praktyce zastosowanie tego segmentu garderoby może okazać się zbawienne w kilku sytuacjach. Główne przeznaczenie takiej koszuli to formalne spotkania, na których chcemy dobrze zaprezentować siebie lub swoją firmę. Biała koszula pasuje nie tylko do marynarek, ale również do popularnego ostatnio stylu casual.

Idealnie komponuje się z klasycznymi bądź czarnymi jeansami. Jeśli chcemy pozbyć się formalnego charakteru białej klasycznej koszuli, warto odpiąć dwa pierwsze guziki i lekko podwinąć rękawy. Musimy zwrócić uwagę, aby była ona całkowicie biała. Bez dodatkowych kieszeni na klatce piersiowej, wzorków lub wykończeń w innym kolorze niż sama koszula.

Każdy mężczyzna w swojej garderobie powinien posiadać również koszulę nieformalną. To pośrednie rozwiązanie pomiędzy koszulą elegancką a zwykłą koszulką z nadrukami. Idealnie nadaje się na spotkania ze znajomymi lub do pracy, gdzie obowiązuje casualowy dress code. Ogromną zaletą koszul nieformalnych jest mnoga możliwość materiałów, z których zostanie wykonana. Może być ona jeansowa, flanelowa lub z lnu. Dobrze, aby była w jednolitym kolorze. Takie koszule należy nosić do jeansów bądź do materiałowych spodni.

Zwykły jednolity sweter

Do bardzo popularny dodatek, który pozwoli podkreślić każdemu mężczyźnie jego elegancki wizerunek zewnętrzny. Warto zwrócić uwagę, aby sweter był jednolitego koloru. Bez dodatkowych wzorków, wycięć czy zamków i guzików. Preferowane są ciemne odcienie, jednak szarość równie dobrze komponuje się z koszulami lub nawet zwykłymi koszulkami. Sweter jako dodatek wierzchni pasuje do spodni materiałowych, jeansowych lub nawet garniturowych. To element garderoby idealny na chłodniejsze poranki lub wieczory.

Ciemne spodnie jeansowe

Mówiąc o dole ubioru, nie możemy zapominać o ciemnych spodniach jeansowych. Przy współczesnej modzie, takie spodnie powoli tracą na popularności. Są wypierane przez ubrania z przetarciami lub nawet dziurami. Te pasują do swobodnego stylu na spotkania ze znajomymi. Na nieco bardziej oficjalne spotkania zaleca się właśnie jeansy. Nadają one szyku i elegancji, a jednocześnie nie są tak oficjalnym elementem ubioru jak spodnie garniturowe. Ciemne jeansy bardzo łatwo zestawić z marynarką, koszulą lub swetrem.

Posiadając w szafie wyżej wymienione niezbędne elementy garderoby każdego mężczyzny, możemy być pewni, że nigdy nie zostaniemy zaskoczeni spotkaniem i  z łatwością się na nie ubierzemy. Drodzy mężczyźni, warto dbać o swój wizerunek, szczególnie o ten zewnętrzny!