Poleasingowy laptop marki Dell – który model wybrać do zastosowania biznesowego

Poleasingowy laptop marki Dell – który model wybrać do zastosowania biznesowego

14 maja 2018 0 przez Kamil Wrzos

W dzisiejszych czasach atrybutem każdego przedsiębiorcy jest komputer mobilny. Stał się on nieodłącznym elementem współczesnego biznesmana. Laptop biznesowy musi posiadać kilka cech, które ułatwiają pracę na nim, zarówno w biurze jak i poza nim. Jest to sprzęt, który będzie się znacząco odróżniał od tego, który posiadamy w domu.

Dobry laptop biznesowy to sprzęt, który służy do pracy przez lata. Charakteryzuje się bardzo dobra specyfikacja, a co za tym idzie często jest sprzętem bardzo drogim. W takim przypadku świetną alternatywą będzie laptop poleasingowy. Bardzo dobra jakość, w przystępnej cenie.

Na co zwrócić uwagę wybierając laptop biznesowy?

Pierwszy ważny element to rozmiar ekranu. Optymalnie będzie wybrać przekątna pomiędzy 12,5 a 14 cali. Pamiętajmy również, że dobry sprzęt biznesowy jest lekki, nie przekracza wagi powyżej 2,5 kg.  Dzięki takim wymiarom i odpowiedniej wadze laptop jest bardzo mobilny, nie będzie wiec sprawiało trudności podróżowanie z nim czy praca poza biurem. Choć zdarzają się również laptopy o większych wyświetlaczach, o przekątnej 15,6 cala, które idealnie sprawdza się w pracy na miejscu, w biurze.

Dodatkowo bardzo istotnym jest, aby matryca ekranu miała wykończenie matowe. Ułatwi to prace na komputerze w mocno oświetlonych miejscach czy podczas jazdy pociągiem. Unikniemy w ten sposób tworzenia się męczących dla oczu refleksów.

Podczas pracy codziennego użytkowania laptop jest często usypiany lub przełączany w stan hibernacji, dlatego tak ważna jest szybkość wznawiania systemu. W tym przypadku świetnie sprawdzi się dysk SSD, pozwoli on na wznowienie pracy w kilka sekund, jak również zapewni ciche działanie całego laptopa. Dyski SDD są także bardzo odporne na wstrząsy i upadki.

Bardzo ważne jest, aby laptop biznesowy posiadał wydajny procesor na przykład iCore 5, minimum 4 GB pamięci RAM (8 GB dla bardziej wymagających) oraz dobra bateria, która pozwoli na korzystanie z laptopa bez konieczności podłączania ładowarki.

Kolejnym ważnym elementem na, który warto zwrócić uwagę przy wyborze idealnego laptopa biznesowego, jest obecność złączy i portów oraz ich funkcjonalne rozłożenie. Podstawowe minimum to porty USB, wyjście HDMI oraz złącze do stacji dokującej. Funkcjonale rozłożenie podnosi komfort codziennej pracy.

Przed Wami mocni kandydaci do tytułu- biznesowy laptop idealny.

Dell LATITUDE E7240 to laptop posiadający bardzo wydajny procesor Intel Core i5-4310U, wbudowane 8 GB pamięci RAM oraz bardzo niska waga własna 1,34kg oraz dysk SSD odporny na wstrząsy. Posiada wszystkie ważne porty oraz złącza. Jest lekki, bardzo wytrzymały, co czyni go idealnym laptopem dla osób często podróżujących.

Kolejny mocny kandydat to Dell LATITUDE E6230 z procesorem Intel Core i5-3340M, 8 GB RAMu oraz wytrzymały dysk SSD. Metalowa obudowa oraz ekran o przekątnej 12,5 cala sprawia, że jest idealnym komputerem mobilnym. Matowa matryca pozwala na pracę nawet w najbardziej słonecznych miejscach, a obecność wszystkich niezbędnych portów, sprawdzi się podczas każdej biznesowej prezentacji.

Nieco większym w swych rozmiarach, lecz równie dobrym sprzętem biznesowym jest Dell LATITUDE E5570 z wbudowanym procesorem Intel Core i5-6300U, również 8 GB RAMu. Dysk SSD zapewnia bardzo cichą pracę komputera. Pomimo dużej przekątnej ekranu, laptop ten nadal charakteryzuje się niewielką wagą 2,5 kg. Sprawdzi się zarówno w biurze jak i podczas pracy poza nim.

Laptopy poleasingowe Dell znajdziecie w RNEW.pl.

Kierując się tymi kilkoma zasadami masz pewność, że wybrany prze Ciebie sprzęt posłuży Ci na lata. A wybór laptopa poleasingowego jest świetną alternatywą dla sprzętów z marketu.