HP LaserJet – świetne drukarki laserowe

HP LaserJet – świetne drukarki laserowe

14 kwietnia 2018 0 przez kamilwrzos

Współczesne drukarki służą już nie tylko do drukowania. To także skaner, kopiarka czy faks. Dlatego nazywane są urządzeniami wielofunkcyjnymi. HP LaserJet to świetne drukarki laserowe, które sprawdzą się zarówno w domu, jak i w firmie – zastąpią wszelkie potrzebne do druku i kserowania urządzenia.

Drukarka laserowa – co to jest?

Na rynku dostępne są różne rodzaje drukarek, jednak najpopularniejsze są dwa typy: drukarka atramentowa i laserowa. Ta pierwsza nanosi tekst lub obrazki przy pomocy tuszu najczęściej z wymienialnych kardidży. My skupimy się jednak na drukarce laserowej. Taka drukarka wykorzystuje światło lasera lub diod LED, drukując przyciąga do siebie cząsteczki tonera i nanosi na drukowaną powierzchnię. Powstaje nierozmazujący się wydruk o wysokiej jakości.

Zalety drukarek laserowych

  • Niski koszt druku – jest on widoczny szczególnie, jeżeli drukujemy bardzo dużo dokumentów na przykład w biurze. Średni koszt wydrukowania jednej kartki w „domowych” warunkach (drukowanie nieregularne) to ok. 10 gr, podczas gdy atramentowej – 25 gr. Koszty drukowania laserowego spadają, gdy drukujemy nieprzerwanie, masowo, na przykład w pracy – wtedy wynosi on ok. 4 gr na kartkę.
  • Wysoka jakość – przy wydruku laserowym tusz nie rozmazuje się, jest wyraźny i nie blaknie od promieni słonecznych. Nie spływa także przy zalaniu wodą lub innym płynem.
  • Szybkość w drukowaniu – drukarka laserowa jest w stanie wydrukować nawet 40 stron tekstu w minutę.
  • Długa żywotność – w przypadku drukarki laserowej tusz w tonerach nie zasycha, a przy odpowiednim eksploatowaniu i regularnym wymienianiu tonerów, mogą posłużyć naprawdę długo.

HP LaserJet – linia wysokich jakościowo urządzeń wielofunkcyjnych

HP LaserJet to seria świetnych jakościowo, ale i wydajnych drukarek laserowych. Amerykańska firma pierwszy swój model drukarki laserowej zaprezentowała już w 1984 roku na targach komputerowych COMDEX w Las Vegas. Przez lata firma HP doskonaliła je aż po dziś, oferując nam wysoki poziom wydruku za przystępną cenę. HP LaserJet oferuje nie tylko drukowanie, ale także kopiowanie czy skanowanie. Niektóre modele posiadają także funkcję faksowania, przydatną szczególnie przy pracy w biurze.

Przykładowe modele

HP LaserJet Pro M26a – kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne, nadające się idealnie do domu i biura domowego. Drukowanie, kopiowanie i skanowanie, prosty panel sterowania, szybkość druku: 18 stron na minutę w druku czarno-białym, port Hi-Speed USB 2.0.

HP Color LaserJet Pro M181fw – posiada funkcję drukowania, kopiowania, skanowania jak i faksowania. Polecana jest do biur, ponieważ można drukować za pomocą dwupasmowej łączności Wi-Fi. Drukuje w czarno-białych jak i kolorach, zapewnia wydajność pracy drukarki przez szybki czas oraz drukowanie bezprzewodowe.

Drukarki laserowe z serii HP LaserJet doskonale sprawdzą się, jeśli oczekujemy od urządzenia szybkości, wydajności i łatwości w druku. To także znacznie tańszy wariant w porównaniu na przykład do drukarek atramentowych. Tonery do modeli HP LaserJet kupisz w sklepie internetowym profibiuro.pl