Akcesoria dla biegaczy

Akcesoria dla biegaczy

24 września 2017 0 przez Kamil Wrzos

Bieganie dla niektórych osób staje się stylem życia, a nie tylko treningiem. Zastanawiacie się w jaki sposób akcesoria mogą Wam pomóc w bieganiu? Zapraszam do lektury.

Oczywiście podstawowym elementem ekwipunku każdego biegacza są odpowiednio dobrane buty oraz strój, który nie będzie powodował dyskomfortu nawet przy delikatnym treningu. W tym artykule postaram się jednak opowiedzieć Wam o dodatkowych akcesoriach i gadżetach, które mogą okazać się bardzo przydatne podczas biegania.

Pulsometr

Pierwszą pozycję na liście zajmuje pulsometr. To konieczność jeżeli chcemy, aby nasz trening był efektywny. W grę wchodzi również nasze zdrowie. Jeżeli zbytnio przeciążymy swój organizm to będziemy źle się czuli, bieganie nam zbrzydnie, a co najgorsze – możemy przegrzać swój organizm. Podstawowe pulsometry z reguły prócz mierzenia tętna wyposażone są w inne dodatkowe funkcje – zegarek, kalendarz, stoper oraz alarm. Nowocześniejsze sprzęty mogą pochwalić się większą listą funkcji. Najciekawsze z nich to – obliczanie spalanych kalorii, synchronizacja z komputerem lub telefonem oraz podsumowanie wyników treningu. Jeżeli więc chcemy zadbać o swój organizm podczas treningu to koniecznie wyposażmy się w dobrej jakości pulsometr.

Odtwarzacz MP3

Wiele osób słucha muzyki prawie przez cały dzień. Dlaczego więc nie słuchać swoich ulubionych utworów podczas intensywnego treningu? Odpowiednio skomponowana playlista zmotywuje nas do jeszcze większego wysiłku oraz uprzyjemni nam spędzany czas. Wybierzmy energiczne piosenki, które rozbudzą nasz mózg. Zaproponowałem odtwarzacz MP3, a nie telefon, gdyż bieganie ze smartfonem w kieszeni czy plecaku nie jest komfortowe. „MP3jka” jest lekka dzięki czemu nawet nie poczujemy tego, że mamy ją schowaną w kieszeni lub przypiętą do koszulki.

Zegarek GPS

To absolutna konieczność dla osób, które kochają biegi długodystansowe, szczególnie jeżeli często wybieramy się w nowe trasy. W przypadku gdybyśmy się zgubili z nawigacją bez problemu określimy swoją pozycję oraz drogę powrotną.

Opaski kompresyjne

Opaska wspomaga krążenie krwi co pomaga dotlenić mięśnie, redukuje ból i przyśpiesza usuwanie toksyn (kwasu mlekowego). Wszystkie te zalety docenimy przy długotrwałych wysiłkach. Wpłynie to również na intensywność naszego treningu. Dzięki opóźnieniu uczucia zmęczenia nóg przebiegniemy więcej.

A Wy korzystacie z akcesoriów do biegania? Jak tak to z których?