Właściwości odżywcze piwa

Właściwości odżywcze piwa

28 lipca 2017 0 przez Kamil Wrzos

Tak zwany napój bogów wypijany w odpowiednich ilościach przynosi same pozytywy. Dzisiaj podam Ci kilka powodów dlaczego warto pić piwo.

Niestety ten trunek owiany jest złą sławą, bo kojarzy się głównie z piciem bez umiaru, nieświeżym zapachem z ust, oraz z leżeniem z piwkiem i jedzeniem przed telewizorem. Jednak piwo to nie tylko zło, bowiem ma bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm oraz na nasze ogólne samopoczucie. Oczywiście piwo należy pić z umiarem i nie za często.

Właściwości odżywcze piwa

Piwo wspomaga funkcjonowanie naszego organizmu, zmniejsza ryzyko występowania poważnych chorób oraz pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Pamiętajmy jednak, żeby nie pić za dużo piwa, bo przyniesie to odwrotny skutek. Dodatkowo odpuśćmy sobie podjadanie czipsów, skrzydełek czy innych tłustych rzeczy przy piciu piwa.

Wpływ piwa na serce

Picie tego trunku może zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób serca. Dzięki czemu ograniczamy ryzyko śmierci z powodu zawału lub chorób sercowo-naczyniowych do minimum. Mowa tutaj o jednym 0,5 litrowym piwie dziennie.

Kreatywność, a piwo

Po jednym albo po dwóch piwach nasza kreatywność znacznie wzrośnie. Nie licz na to, że staniesz się nagle mądrzejszy i rozwiążesz każde zadanie matematyczne.

Wpływ piwa na nerki

Udowodniono, że piwo spowalnia uwalnianie się wapnia z kości, który to potem może się osadzać na nerkach w postaci kamienia. Dodatkowo piwo działa moczopędnie, a dzięki częstym wycieczkom do toalety dobrze wyczyścimy swoje drogi moczowe oraz pęcherz ze wszystkich toksyn.

Wpływ piwa na pamięć

Jedno piwa, nie więcej. Gdy spożyjesz większą ilość tego trunku to na pewno nie wpłynie to pozytywnie na Twoją pamięć, wręcz przeciwnie! Z Twojej pamięci zostaną wymazane najważniejsze elementy imprezy. A tak na poważnie – piwo zapobiega chorobie Alzheimera oraz otępieniu. Dlatego bez żadnych ogródek wypij piwko i ciesz się zdrowiem.

Piwo reguluje ciśnienie

Naukowcy z Harvardu dowiedli, że picie piwa w umiarkowanych ilościach reguluje ciśnienie krwi w organizmie. Warto o to zadbać, gdyż nadciśnienie jest odpowiedzialne za cały szereg problemów zdrowotnych.

Piwo zapobiega cukrzycy typu II

Umiarkowane spożywanie alkoholu chroni w pewnym stopniu przed wystąpieniem cukrzycy tego typu. Naukowcy określili, że dzienna dawka alkoholu dla mężczyzn powinna wynosić 22 gramy.

Wpływ piwa na pewność siebie

Jesteś nieśmiały na imprezach? Walnij piwko! Serio! Piwo poprawia pewność siebie, oczywiście jest to sztuczne, ale działa. Tylko nie przesadź, bo jeżeli licznik wypitych piw na imprezie wyniesie więcej niż 2 to przyniesie to odwrotny skutek.

 

Wiedzieliście, że piwo ma na nas taki wpływ?