Najważniejsze technologiczne premiery 2017 roku

Najważniejsze technologiczne premiery 2017 roku

27 kwietnia 2017 0 przez Kamil Wrzos

Technologia co roku się zmienia i pokazuje swoje coraz bardziej udoskonalone oblicze, powoli ewoluując, ale czasami również zaskakując. Jakie premiery nowych technologii miały już miejsce w tym roku, a jakie jeszcze są przed nami? O tym wszystkim dowiecie się niżej.

LG G6 – pierwszy kwartał 2017

LG G6, czyli najnowszy, flagowy smartfon firmy LG, swoją premierę już miał i można dokonać jego zakupu. Został on entuzjastycznie przyjęty przez rynek, lepiej niż jego poprzednik LG G5, w którym firma testowała modułowość. LG G6 został wyposażony w procesor Snapdragon 821 o częstotliwości taktowania 2,35 GHz oraz 4 rdzeniach, które wspomaga grafika Adreno 520 oraz 4 GB pamięci RAM. W smartfonie zastosowano zaokrąglony nieco wyświetlacz z przekątną 5,7 cali, o nowych, niestandardowych proporcjach 2:1 lub 18:9. LG G6 posiada aparat LEICA prosto od Sony z podwójnym obiektywem o bardzo dobrych parametrach.

Nintendo Switch – marzec 2017

Swoją premierę miała już miejsce niezwykła konsola od Nintendo – Nintendo Switch. Jest to innowacyjny sprzęt, Japończykom udało się połączyć konsolę mobilną z konsolą stacjonarną w jedną hybrydę. Sprzęt ten może nie posiada największej mocy, ale Nintendo nigdy nie chodziło o ściganie się z konkurencją w tej kategorii, a innowacyjność i grywalność, co z pewnością firmie tej się udało, gdyż rozchodzi się na świecie jak świeże bułeczki.

Samsun Galaxy S8 i S8 Plus – II kwartał 2017

Sprzęt od Samsunga również miał już swoją premierę. Co zaskakuje w najnowszym sprzęcie to fakt zniwelowania ramek, przez co wydaje się, że ekran nie ma końca i od razu przechodzi w otaczający nas świat. Oczywiście Samsungowi nie udało się całkowicie pozbyć ramek, nadal posiada delikatne krawędzie na górze i na dole. Uda się to być może w sprzęcie Apple planowanym na wrzesień.

Google Watch – I kwartał 2017

Wraz z aktualizacją systemu Android Wear 2.0 na rynku mają się pojawić nowe smartwatche od Google o 2 nazwach kodowych: Anglefish oraz Swordfish.

Google Home

Asystent głosowy, który ma za zadanie zarządzać innymi urządzeniami w domu oraz pomagać nam w codziennym życiu. Wydaje się to ciekawą propozycją, oczywiście takie rozwiązania już istnieją – Amazon Echo – i nie zawsze działają dobrze, a technologia ta nadal jest rozwijana. Nie widzę większego jej zastosowania, przynajmniej nie w takim kształcie jak dziś. Chociaż być może rozmowa entuzjastów z tego typu urządzeniami pomoże firmom rozwijać tego typu technologie.

iPhone 8/X – wrzesień 2017

Najbardziej oczekiwany od dawna, ponieważ mija 10 rok ze smartfonami firmy Apple. iPhone 8 ma być rewolucyjny, coraz więcej wskazuje na to, że cały przedni panel telefonu zajmie wyświetlacz, a wszelkie elementy jak np. Touch ID zostaną w niego wbudowane. Dodatkowo dojdą takie funkcje i podzespoły jak bezprzewodowe ładowanie, podwójny aparat czy czytnik siatkówki oka. Do premiery jeszcze kilka miesięcy i dopiero we wrześniu dowiemy się czym Apple naprawdę nas zaskoczy.