Mężczyźni mężczyznom – marka kosmetyków Apothecary 87

Mężczyźni mężczyznom – marka kosmetyków Apothecary 87

16 sierpnia 2017 0 przez kamilwrzos

Jeśliby ogłaszano najbardziej męską markę kosmetyków dla mężczyzn, to zdecydowanie powinna wygrać marka Apothecary 87. A to nie tylko za sprawą obłędnie męskiego zapachu jej kosmetyków, ale również ciekawej historii. Poznajmy założoną przez Sama Martina markę, która została stworzona przez mężczyzn dla mężczyzn.

Sam Martin – od barmana do twórcy kosmetyków

Sam Martin żył w Wielkiej Brytanii. Ten brodaty mężczyzna za dnia zajmował się fryzjerstwem i barberingiem, nocą zaś stawał za barem jako barman. A do baru, jak to do baru, przychodziło się napić wielu mężczyzn. Zadbani dandysi swoje zarosty skrapiali olejkiem do brody. Sama Martina ich zapach doprowadzał do szału, bo nie pachniały one ani trochę w męski sposób. Pewnego razu wpadł więc na pomysł, że stworzy autorską recepturę olejku do brody. Postawił sobie jednak warunek, aby pachniał on obłędnie męsko. Oczywiście nie licząc tego, że w jak najlepszy sposób nawilżałby on włosie. Udało się. Tak oto powstała marka Apothecary 87.

Apothecary 87 – z Wysp na Ziemię

Apothecary 87 to obecnie jedna z najbardziej popularnych marek kosmetyków dla mężczyzn (sprawdź produkty Apothecary 87 w Beardman). Zrodziła się na Wyspach, to znaczy w Wielkiej Brytanii, aczkolwiek w błyskawicznym tempie jej produkty rozprzestrzeniły się po niemal każdym zakątku Ziemi. W swoim asortymencie oferuje ona przede wszystkim olejki do brody, jednak nie tylko. Ponadto występują kremy, balsamy i pomady do włosów.

Olejek do brody – dla brody i dla fryzury

Olejku do brody używa się na umyte i wysuszone włosie. Wciera się go dokładnie, aby nawilżyć każdą warstwę włosów. Choć jak sama nazwa wskazuje, olejek stosuje się do brody, to można go również stosować do fryzury. Systematyczne używanie olejku do brody skutkuje tym, że włosy stają się grubsze, mocniejsze i o wiele lepiej wyglądające.

Original Recipe Apothecary 87 kontra Millys Apothecary 87

Olejki do brody marki Apothecary 87 występują w dwóch wersjach: Original Recipe oraz Millys. To męskie kompozycje stworzone w celu dbania o włosy i skórę. Podobno za sprawą relaksujących składników pomagają okiełznać męski temperament, a za sprawą perfum i afrodyzjaka przyciągać do mężczyzny niczym magnes. Original Recipe Apothecary 87 stanowi połączenie paczuli, pelargonii i drewna sandałowego, a Millys Apothecary 87 połączenie kwiatu wanilii i owocu mango.

Olejki do brody – czysta natura

Olejki do brody składają się tylko i wyłącznie z ekstraktów pochodzenia roślinnego. Za oczyszczenie, odżywienie i nawilżenie odpowiadają olej arganowy, olej jojoba, olej z migdałów, olej z pestek moreli, olej z winogron, olej ze słonecznika, oliwa z oliwek i witamina E. Za zapach odpowiadają z kolei oleje eteryczne. Zapachu kwiatowego nadają: lawenda, pelargonia, róża i dzika róża, zapachu owocowego nadają: pomarańcza, grejpfrut, cytryna, limonka i bergamotka, zapachu drzewnego nadają z kolei: żywica, cedr, imbir i drewno sandałowe.