Kubki z nadrukiem – jakie wybrać

Kubki z nadrukiem – jakie wybrać

28 października 2021 0 przez kamilwrzos

Nie bez powodu tak wiele firm decyduje się na inwestycję w kubki reklamowe. Wysokiej jakości kubki z nadrukiem stanowią bowiem doskonały nośnik reklamy. Tani i skuteczny! Aby jednak promocja marki poszła zgodnie z planem, należy wybrać odpowiednie rozwiązanie. W związku z tym postanowiliśmy przygotować krótki przegląd popularnych technik zdobienia ceramiki reklamowej, by ułatwić wam sprawę. Jakie kubki z nadrukiem wybrać? Sprawdzamy!

Kubki reklamowe – czy warto?

Kubki z nadrukiem, kubki szklane, kufle z logo, a może… wyjątkowe filiżanki reklamowe? Nie od dziś wiadomo, iż ceramika reklamowa stanowi doskonały wybór! Co więcej, z roku na rok wzrasta odsetek firm wybierających to właśnie rozwiązanie. Dopasowane do marki oraz wartości, jakie za nią stoją kubki reklamowe to strzał w dziesiątkę. Koszt produkcji jest stosunkowo niski, a co za tym idzie, inwestycja w kubki z nadrukiem szybko się zwróci. Dobrze, aby jednak pojawił się na nich oryginalny nadruk lub logo firmy. Tym sposobem klienci będą mogli zobaczyć, kto w rzeczywistości stoi za wręczonym upominkiem! Tymczasem przejdźmy do interesującej was kwestii… Jakie techniki zdobienia kubków reklamowych wyróżniamy?

Magic Mug

Jesteśmy niemal pewni, iż kojarzycie kubki z nadrukiem zmieniające kolor tuż pod wpływem wysokiej temperatury. To właśnie kubki Magic! Stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznych rozwiązań, tym samym mogą zostać śmiało wręczone wyjątkowym kontrahentom w ramach podziękowania za owocną współpracę. Metoda ta polega bowiem na połączeniu dwóch warstw nadruku. Jedna z nich ukaże się dopiero po wlaniu do kubka gorącego napoju, druga natomiast zniknie. Kubki Magic zachwycą nawet najbardziej wymagających klientów – to pewne!

Grawer laserowy

Grawer laserowy charakteryzuje się najwyższą precyzją wykonania, jakiej nie znajdziecie nigdzie indziej. Kto powinien zdecydować się na tego typu rozwiązanie? Przede wszystkim osoby stawiające na jakość w subtelnym wydaniu. Grawer laserowy to idealny sposób, by wzbogacić kubek reklamowy o dodatkową personalizację. Możecie umieścić tam ważną dla waszego klienta datę czy inspirujący cytat. Jedynym ograniczeniem technologii jest jednak to, iż może ona zostać naniesiona wyłącznie w jednym kolorze na metalowych lub silikonowych elementach. 

Sensitive Touch i Cristal Touch

Te dwie metody zdobienia kubków reklamowych dopiero z czasem zaczęły zyskiwać dużą popularność. Są wyjątkowe, a zarazem tak nietuzinkowe! Na czym zatem polegają? Otóż metoda Sensitive Touch opiera się na procesie piaskowania wybranej powierzchni ceramiki w celu uzyskania efektu wklęsłego zdobienia. Wykonane tą właśnie metodą filiżanki reklamowe czy kubki z nadrukiem możecie śmiało włożyć do zmywarki bez obawy o ich uszkodzenie. Cristal Touch to natomiast propozycja idealna dla wielbicieli niepowtarzalnych i niezwykłych rozwiązań. Polega na nanoszeniu kryształków na ceramikę, stanowiąc przy tym świetne uzupełnienie pozostałych technik zdobienia, w tym właśnie Hand Made. 

Art Print

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na kubki reklamowe, zaczęły powstawać coraz to nowsze i lepsze technologie nadruku. Dziś uzyskanie fotograficznej jakości nie powinno stanowić trudności, zwłaszcza jeśli postawicie na kubki z logo wykonane metodą Art Print. Wybrany nadruk jest nanoszony za pomocą specjalnego papieru, dzięki któremu uzyskacie wyjątkową grafikę zachowującą swe właściwości i kolorystykę przez długi czas. Niestety technika Art Print jest dostępna tylko w przypadku kubków pokrytych uprzednio bezbarwnym lakierem.

Hydrocolor i Multicolor

Na koniec postanowiliśmy zostawić prawdziwe perełki wśród dostępnych na rynku technik zdobienia! Hydrocolor i Multicolor tylko na pozór niczym się nie różnią… Pierwsza metoda polega na natryskowym i naszkliwnym barwieniu zewnętrznej powierzchni ceramiki. Kubki z nadrukiem mogą zostać zabarwione na dowolny kolor w wersji matowej, błyszczącej, metalicznej, neonowej czy lustrzanej. Dodatkowo są odporne na zmywanie w zmywarce! Czym natomiast jest Multicolor? Technika ta oparta jest o natryskowe i naszkliwne barwienie powierzchni wewnętrznej. Zwykły kubek z logo przemieni się w coś niezwykłego w zaledwie kilka chwil!

Nowe kubki z nadrukiem i filiżanki reklamowe już niedługo zaczną skutecznie pracować na wizerunek waszej marki!