Jak się golić

Jak się golić

18 października 2021 0 przez kamilwrzos

Wydawać by się mogło, że golenie wprost płynie mężczyznom we krwi. To jednak wciąż popełniają oni te same błędy, a to zaś nie sprzyja kondycji ich cery. Jak zatem prawidłowo się golić i od czego zacząć cały proces? Zobaczcie sami!

Akcesoria do golenia – jakie wybrać?

Zanim jednak przejdziemy do interesującej was kwestii, pragniemy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiednich akcesoriów do golenia. Ma to niebagatelne znaczenie i dla finalnego efektu, i dla waszego samopoczucia. Otóż na każdym kroku natkniecie się na coraz to nowsze i lepsze akcesoria do golenia. To oczywiście nie ułatwia podjęcia decyzji. Wręcz przeciwnie! Decydując się na inwestycję w zupełnie nowe akcesoria do golenia dla mężczyzn, warto najpierw zastanowić się, jakie są wasze potrzeby.

Jak często się golicie? Czy wolicie tradycyjną metodę, czy raczej stawiacie na innowacyjne rozwiązania? Choć to właśnie brzytwa i maszynka na żyletki stanowią atrybut każdego prawdziwego gentlemana, klasyczna golarka elektryczna to również dobry wybór. Mężczyźni powinni dopasować wybrane rozwiązanie do swoich potrzeb oraz oczekiwań. Nie kierujcie się modą i preferencjami znajomych. Nie o to w tym wszystkim chodzi! Jak zatem golić się prawidłowo, jeżeli udało wam się znaleźć idealne narzędzie?

Zmiękcz włoski

Golenie twarzy to wcale nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać! Niestety wielu panów nie bierze przykładu z płci pięknej, zaniedbując jednocześnie codzienną rutynę pielęgnacyjną. Co mamy myśli? Przed każdym goleniem należy zmiękczyć włoski i rozgrzać skórę twarzy. To pozwoli wam uniknąć nieprzyjemnych podrażnień czy skaleczeń, zwłaszcza jeżeli zmagacie się z cerą wrażliwą. Nie wystarczy jednak przemyć twarz ciepłą wodą! Dobrze, aby golenie zostało rozpoczęte tuż po skończonej kąpieli. Wówczas nie pozostanie nic innego, jak nałożyć na twarz piankę lub żel do golenia dla mężczyzn. Krem do golenia EUKALIPTUS MENTOL REEN SHAVING CREAM Proraso sprawdzi się tutaj rewelacyjnie! Przygotuje waszą skórę do dalszych kroków, a wy zlikwidujecie dotychczasowy problem.

Golenie twarzy – jak to zrobić prawidłowo?

Krem do golenia nałożony, włoski zmiękczone… i co dalej? Nadeszła najwyższa pora, by sięgnąć po maszynkę! Jeżeli używacie tradycyjnej maszynki na żyletki, nie powinniście mieć trudności. Należy poprowadzić urządzenie zgodnie z techniką „z włosem”. Co istotne, powinno być również trzymane pod kątem 30 stopni. Tym sposobem unikniecie wystąpienia nieprzyjemnych podrażnień, a cały proces golenia twarzy pójdzie wam całkiem sprawnie. Zacznijcie najlepiej od policzków, naciągając delikatnie skórę twarzy, a jednocześnie nie dociskając zbyt mocno maszynki. Gdy policzki zostaną pozbawione wszelkich włosków, będziecie mogli ogolić szyję. Możecie do tego użyć także brzytwy! Technika golenia twarzy brzytwą niewiele się różni. Niemniej warto zachować szczególną ostrożność i wykonywać płynne pociągnięcia, gdyż w tym wypadku łatwo o zacięcie skóry. Zróbcie to starannie i powoli!

Użytkownicy golarki elektrycznej nie mogą natomiast narzekać! Golenie twarzy na sucho pozwoli wam zaoszczędzić sporo cennego czasu i pieniędzy. Nie istnieje bowiem konieczność stosowania kosmetyków do golenia, które mają za zadanie zmiękczyć problematyczne włoski. Maszynkę trzymamy pod kątem 90 stopni i golimy męski zarost metodą „pod włos”. Nic trudnego!

Pielęgnacja twarzy po goleniu

Problemem, z jakim najczęściej spotykają się mężczyźni, jest oczywiście występowanie podrażnień. Niekiedy to właśnie źle dobrane akcesoria czy nieodpowiedni sposób golenia twarzy mogą mieć kluczowe znaczenie. O czym zatem powinniście pamiętać? Dobra pielęgnacja twarzy po goleniu to podstawa. Bez tego ani rusz! Po umyciu i oczyszczeniu ogolonej skóry należy pozostawić ją do wyschnięcia. Woda po goleniu to kosmetyk, który powinien zostać wykorzystany w pierwszej kolejności. Ma działanie antybakteryjne, a co za tym idzie, zminimalizuje ryzyko wystąpienia uporczywych krostek. Nie zapomnijcie także o zastosowaniu kremu lub balsamu po goleniu. Produkt tego typu odżywi skłonną do podrażnień cerę i przywróci jej dawno utracony blask.

Jak widzicie, pielęgnacja twarzy potrafi być prosta i przyjemna!