Firmowe video – co warto nagrywać?

Firmowe video – co warto nagrywać?

14 sierpnia 2020 0 przez kamilwrzos

Przesyt informacyjny i płynące zewsząd komunikaty wpłynęły na wzrost znaczenia treści. O przewadze video nad innymi formami przekazu nikogo nie trzeba przekonywać. Jest to format bardziej odpowiadający społeczeństwu, którego większość stanowią wzrokowcy. Oszczędność czasu, zwięzłość, efekty dźwiękowe i wizualne oraz różnorodne możliwości nagrywania to tylko niektóre z benefitów. Co warto nagrywać jako firma i dlaczego?

Filmy reklamowe

Powszechna i ogólnie dostępna reklama, która jest chętnie wykorzystywana w Internecie. Jest to dobry sposób na promowanie firmy i jej oferty produktowej lub usługowej. Można w interesujący sposób docierać do szerokiego grona odbiorców.

Dlaczego warto?

Reklama w formacie video w prosty sposób przekazuje najważniejsze informacje. Jest o wiele łatwiej przyswajana, a odbiorca znacznie chętniej poświęci czas na obejrzenie filmu niż przeczytanie tekstu.

Filmy produktowe

Prezentacja produktu, jego możliwości i zalet za pomocą nagrania video. Jest to krótka i ciekawa forma, dopełniająca i znacznie bardziej atrakcyjna niż słowny opis produktu. Profesjonalne filmy produktowe, które możesz zobaczyć tu: https://flipside.pl/filmy-produktowe/ przyczyniają się do wzrostu sprzedaży.  

Dlaczego warto?

Produkcja filmów produktowych pozwala na uwiarygodnienie oferty, przedstawienie jej w detalach i skrócenie dystansu między potencjalnym odbiorcą a produktem.

Animacje reklamowe

Tworzenie materiałów video za pomocą techniki komputerowej. Animacje pozwalają na realizację nagrania, opartego o nawet bardzo skomplikowany scenariusz. W atrakcyjny sposób można pokazać znacznie więcej niż z klasycznego ujęcia kamery.

Dlaczego warto?

Za pomocą animacji można w zrozumiały sposób przedstawić zaawansowane procesy, skomplikowane schematy, samouczki oraz firmę i jej ofertę. 

Nagrywanie eventów firmowych

Filmowanie wydarzeń z życia firmy. Może być połączeniem przyjemnego z pożytecznym – przyjazna atmosfera i integracja pracowników, przekładająca się na stworzenie wizytówki firmy. Co więcej, takie nagranie umożliwi odtworzenie wydarzenia dla osób nieobecnych.

Dlaczego warto?

Jest to sposób na stworzenie niezapomnianej pamiątki oraz promocję firmy w oczach potencjalnych pracowników oraz klientów.

Firmowy vlog

Udostępnianie zawartości w formie plików filmowych, ułożonych chronologicznie z krótkimi opisami tekstowymi. Vlogowanie pozwala na tworzenie wizerunku eksperta i zdobywanie zaufania odbiorców, budowanie społeczności wokół marki, zaprezentowanie firmy jako potencjalnego pracodawcy oraz promowanie produktów i usług.

Dlaczego warto?

Dzięki takiej formie blogowania uzyskuje się dużo możliwości prezentacji informacji – można udostępnić film instruktażowy, nagranie z codziennego życia firmy, video poradniki czy materiały edukujące.

Podsumowując, istnieje wiele możliwości kontaktu z potencjalnym klientem. Tradycyjne formy ulegają zmianom, firmy szukają sposobów, które najbardziej będą odpowiadały odbiorcom. Zrozumienie swojej grupy docelowej, jej potrzeb i preferencji może przełożyć się na skuteczniejsze osiąganie stawianych celów. Firmowe nagrania są elementem, który może pomóc w realizowaniu założeń, na pewno nie zaszkodzi spróbować!