Cyfrowy budżet, czyli 5 aplikacji, które pomogą Ci zaoszczędzić

Cyfrowy budżet, czyli 5 aplikacji, które pomogą Ci zaoszczędzić

11 grudnia 2019 0 przez kamilwrzos

Każdy z nas ma swoje sposoby na oszczędzanie. Jedni skrupulatnie zapisują każdy swój wydatek, inni wyznaczają sobie sumy pieniędzy, przeznaczone na określone cele. My z kolei chcemy zaproponować rozwiązanie w postaci kilku aplikacji.

Evernote

Naszą listę zaczynamy od wielofunkcyjnego narzędzia pozwalającego kontrolować rozmaite sfery naszych wydatków. Aplikacja łącząca w sobie notatnik z funkcją zarządzania finansami. Niezależnie od tego, czy jesteś drobnym przedsiębiorcą planującym budżet dla swojej firmy lub może chcesz sprawdzić, ile wyniesie Cię wakacyjny wyjazd z rodziną – Evernot z pewnością ułatwi Ci zliczenie nieuniknionych kosztów. Z tym prostym w obsłudze programem szybko zeskanujemy dokumenty i dołączymy je jako załączniki do naszych notatek. Możemy je także zsynchronizować, zapisać w łatwym do odczytu formacie i udostępnić członkom naszej rodziny lub zespołowi, w którym pracujemy.

Kwitki

Jeśli zbierasz paragony w celu kontroli swoich wydatków, ale ich liczba zaczyna Cię już przytłaczać, to nie możesz przejść obojętnie obok tej aplikacji! Nie musisz martwić się już, że Twój paragon zaginie, stanie się nieczytelny lub zniszczy się. Dzięki Kwitkom zrobisz mu zdjęcie i w kilka chwil zamieścisz je w pamięci systemu. Program sam opisze zawartość pokwitowania Pozwoli Ci to na dostęp do niego zawsze i wszędzie. Dodatkowo otrzymasz dostęp do specjalnych ofert zakupowych przygotowanych przez sponsorów apki.

Stocard

Wszystkie Twoje kardy lojalnościowe w jednej aplikacji. Ponad 40 milionów użytkowników na całym świecie zapisało już swoje karty lojalnościowe w formacie cyfrowym i korzysta z nich za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Przy pomocy kodu QR zeskanujesz swoją kartę i dodasz do swojego wirtualnego portfela Stocard. Program na bieżąco dostarczać będzie Ci także informację dotyczące Twoich ulubionych sklepów. Aplikacja automatycznie powiadomi Cię o zbliżających się przecenach i wyprzedażach.

Money Lover – Domowa księgowość

Kolejna darmowa aplikacja pozwalająca na kontrolę zawartości swojego portfela. Money Lover  w prosty i czytelny sposób umożliwia śledzenie swoich wydatków oraz wyznaczanie celów finansowych. Rozbudowane narzędzie zsynchronizuje się z Twoim telefonem i tabletem, a także pozwoli na współdzielenie budżetu z bliskimi. Powiadomi Cię również o wymagających zapłaty rachunkach. Aplikacja posiada szczególnie przydatny na zagranicznych wycieczkach tryb przeznaczony dla turystów. Użytkownicy, którzy wykupią wersję premium, zyskają szansę m.in. na eksportowanie transakcji do postaci gotowych do wydruku e-rachunków oraz ominą uciążliwe reklamy.

Dedykowane aplikacje banków

Praktycznie wszystkie obecne na Polski  rynku banki udostępniły swoim klientom swoje dedykowane aplikacje mobilne. Ich moduły pozwalają na zarządzanie pieniędzmi w każdym miejscu na świecie, za pomocą kilku ruchów na ekranie smartfona. Przelewy, transakcje walutowe, czy doładowanie konta nigdy nie były tak proste. Z naszym telefonem zapłacimy też popularnym ostatnio BLIKiem i dokonamy płatności zbliżeniowej. 

Grosz do grosza…

Oszczędzanie to trudna sztuka, której każdy z nas uczy się przez całe życie. Współczesne rozwiązanie technologiczne ułatwiają nam jednak odrobienie tej lekcji. Mamy nadzieję, że kilka zaprezentowanych przez nas aplikacji ułatwi wam odłożenie kilku dodatkowych złotówek.