Jakie kosmetyki dla mężczyzn – podstawowa pielęgnacja skóry u mężczyzn

Jakie kosmetyki dla mężczyzn – podstawowa pielęgnacja skóry u mężczyzn

16 września 2019 0 przez kamilwrzos

Kosmetyki to temat rzeka, szczególnie dla kobiet, jednak pielęgnacja ciała jest równie ważna u mężczyzn. Dlatego też dziś przedstawiamy, na czym polega podstawowa pielęgnacja skóry u mężczyzn i podpowiadamy, jakie są najbardziej potrzebne kosmetyki – to właśnie one muszą znaleźć się w szafce Twojego partnera!

Jakie kosmetyki męskie do twarzy?

Zanim wybierzemy kosmetyki do twarzy, musimy określić jaki typ cery posiadamy: suchą (szorstka i napięta), tłustą (świecąca się przez wydzielanie sebum) czy mieszaną (świeci się podobnie jak skóra tłusta, jednak jedynie w strefie T, obejmującej czoło, nos i brodę). Gdy już to określimy, czas na wizytę w drogerii. Do najbardziej potrzebnych męskich kosmetyków zaliczyć należy żel oczyszczający do twarzy, używany rano oraz wieczorem, jako pierwszy krok pielęgnacji.

Następnie, by przywrócić skórze jej naturalne pH, używamy toniku – bez tego kroku cera może stać się albo bardzo wrażliwa na podrażnienia, albo wręcz odwrotnie – może się bardzo przetłuszczać.

Ostatnim krokiem codziennej pielęgnacji jest kremowanie. Głównym zadaniem kremu jest odżywienie i nawilżenie cery oraz jej ujędrnienie, by zminimalizować zmarszczki i przebarwienia. Gdy tylko te 3 kroki staną się rutyną, z pewnością każdy facet zauważy poprawę w wyglądzie swojej twarzy.

Golenie – bez tych kosmetyków się nie obejdziesz!

Skóra po goleniu jest bardzo wrażliwa, a źle dobrane kosmetyki do golenia mogą spowodować alergie i zintensyfikować podrażnienia. Każdy mężczyzna metodą prób i błędów musi dobrać najwygodniejszą dla siebie metodę golenia twarzy, a by uprzyjemnić ten zabieg, zaopatrzyć się trzeba w dobrej jakości kosmetyki. Niezależnie od rodzaju cery, dobrze sprawdzą się delikatne kremy i pianki do golenia przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Natomiast zaraz po goleniu należy użyć kojącego balsamu. Wodę po goleniu powinno się stosować jedynie raz na jakiś czas, ponieważ ich głównym składnikiem jest alkohol, a ten wysusza cerę. 2-3 razy w tygodniu dobrze jest zrobić peeling twarzy – zapobiegnie on wrastaniu włosków i usunie martwy naskórek, a cera stanie się świeża.

Uniwersalne kosmetyki do mycia – 3w1

Mężczyźni, mimo popularyzacji przeznaczonych im kosmetyków, nadal nie są wielkimi fanami odpowiedniej pielęgnacji. Na szczęście, koncerny kosmetyczne w odpowiedzi na potrzeby panów tworzą wielofunkcyjne kosmetyki do mycia, tzw. 3w1. Są one przeznaczone do mycia: ciała, włosów i twarzy, nie naruszają naturalnego pH, odżywiają, nawilżają i koją podrażnienia. To świetne rozwiązanie dla każdego mężczyzny, a już szczególnie dla tego „antykosmetykowego”.

Podczas gdy kobiety zwracają uwagę na skład żeli i kremów, panowie raczej sięgają po te znane z reklam lub „pierwsze z brzegu”. Aby pielęgnacja przynosiła widoczne efekty, nie tylko musi być regularna, ale też przy użyciu kosmetyków dobrej jakości. Mężczyźni powinni więc stawiać na naturalne, roślinne składy, by przy minimalnej ilości produktów, maksymalnie zadbać o swoją skórę.