Elektroniczne dodatki dla każdego mężczyzny

Elektroniczne dodatki dla każdego mężczyzny

18 marca 2019 1 przez kamilwrzos

Nowoczesny mężczyzna nie wstydzi się dbania o detale. Nienagannie ułożona fryzura, schludny ubiór dopasowany do okoliczności i praktyczne dodatki. To zauważymy dzisiaj niemalże u każdego mężczyzny. Co powinno znaleźć się w kręgu elektronicznych dodatków takiej osoby? Jedno jest pewne. Większość z tych urządzeń powinna być typu smart!

Dodatki elektroniczne stworzone na rękę: Smartwatch

Smartwatch to jeden z popularniejszych segmentów elektroniki typu wearbles. Co ciekawe, pierwsze wzmianki na ich temat sięgają 1946 roku i komiksu o detektywie Tracy’m. Główny bohater posługiwał się zegarkiem wyposażonym w radio, a kilka lat później jego zegarek przeprowadzał wideo rozmowy. Współczesne smartwatche oprócz wyżej wymienionych funkcji posiadają także kilka kolejnych, które są niezwykle przydatne i to nie tylko w świecie mężczyzn. Liderami wśród produkcji smart zegarków, podobnie jak w przypadku telefonów, są Apple oraz Samsung. Ich flagowe produkty AppleWatch oraz Samsung Gear to prawdziwe przedłużenie smartfona.

Za pomocą skonfigurowanego zegarka jesteśmy w stanie zarządzać połączeniami, wiadomościami SMS bądź powiadomieniami z Facebooka, Messengera lub Instagrama. Smartwatch jest nam pomocny także podczas rozmów. Za jego pomocą możemy podejrzeć nazwisko osoby dzwoniącej do nas bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni lub torby. To przydatna funkcja. Zwłaszcza na licznych spotkaniach biznesowych, gdzie zwyczajne wyciągnięcie smartfona i odrzucenie połączenia można odebrać jako nietaktowne.

Smarband – analizuj swój dzień

Kolejnym dodatkiem mocowanym na ręce, ale nie smartwatchem jest smartband. Co to takiego? Smartband to elektroniczna inteligentna opaska niewielkich rozmiarów, za pomocą której możemy na bieżąco monitorować i analizować nasz dzień. To elegancki dodatek stworzony z myślą o aktywnych ludziach. Smartband nie tylko policzy nam dzienne wykonane kroki, ale również pokaże spalone kalorie, ilość spalonego tłuszczu oraz poszczególnych makroskładników. Za pomocą tego inteligentnego urządzenia możemy zmierzyć tętno, a mały i wygodny wyświetlacz posłuży nam jako tarcza zegarowa.

Życie bez okablowania

Z nadgarstków warto przenieść się nieco wyżej. W pojemniku każdego mężczyzny z praktycznymi i elektronicznymi dodatkami powinny znaleźć się słuchawki. Dostęp do zwyczajnego zestawu HF posiada każdy. Żyjemy jednak w czasach, w których powoli rezygnujemy z otaczających nas kabli. Idealnym dodatkiem będą więc słuchawki bezprzewodowe. Pozwalają one na delektowanie się ulubionymi dźwiękami bez konieczności ograniczania się zbędnymi kablami. Skoro o bezprzewodowej elektronice mowa – ładowarki oraz powerbanki. Większość renomowanych producentów w swojej ofercie posiada bezprzewodowe urządzenia ładujące. To niezwykła wygoda. Zwłaszcza dla bardzo zabieganych osób. Tego typu produkty oferują możliwość szybkiego ładowania. Warunek jest jeden – nasz smartfon musi posiadać szklany tył. Aktualnie tylko takie telefony można ładować w nadzwyczajnym tempie i to w dodatku całkowicie bezprzewodowo.