Jak schudnąć i nie zwariować – 5 zasad

Jak schudnąć i nie zwariować – 5 zasad

2 stycznia 2019 0 przez kamilwrzos

Postanowienia noworoczne wkraczają w decydującą fazę. Badania pokazują, że większość z nich nie trwa dłużej niż trzy miesiące! Twoim celem było zrzucenie nadmiernych kilogramów? Masz już trening personalny i dopasowaną pod siebie dietę, ale nie ma zauważalnych efektów? W kilku prostych krokach podpowiadamy jak schudnąć i nie zwariować jednocześnie!

Krok 1 – zacznij działać

Od mówienia waga nie spada. Nie od dziś wiadomo, że nie tylko dieta, ale dobrze dobrany trening pozwoli stosunkowo szybko zrzucić zbędne kilogramy. Weź sprawy w swoje ręce i zapisz się na siłownię. Ostatnimi czasy popularny jest trener osobisty. To on pomoże Ci postawić pierwsze kroki w świecie treningu siłowego oraz rozpisze Ci trening idealny do zrealizowania Twojego celu. Trener personalny we Wrocławiu https://personaldragon.pl to świetny sposób na rozpoczęcie swojej przygody z siłownią. Oprócz fachowej opinii i porad otrzymujemy motywujący bodziec w opiekuna.

Krok 2 – cierpliwość

Klucz do sukcesu. Dziwne, prawda? Można mieć trzy razy w tygodniu trening personalny, można mieć rozpisaną dietę, ale bez cierpliwości nie wypracujesz wymarzonej sylwetki. Od jednej pizzy nie da się utyć. Tak samo, jak od jednego dnia bez słodyczy nie zgubimy nadbagażu w postaci kilogramów. Chudnięcie to długi i żmudny proces. Uzbrój się w cierpliwość i pozytywne myślenie. Naprawdę warto. Nawet jeśli przez pierwsze tygodnie katorżniczych postanowień nie zauważysz efektów. Zupełnie naturalny i powszechny jest fakt, że te pojawiają się dopiero po jakimś czasie, gdy nasz organizm przestawi się na inne tory funkcjonowania. Te prowadzące do zdrowej i umięśnionej stacji.

Krok 3 – bądź aktywny

Aktywność w ciągu dnia jest czasami ważniejsza niż sam trening. Masz siedzący tryb pracy? Zamień windę na schody, samochód na rower lub wysiądź jeden przystanek wcześniej. Staraj się szukać okazji do ruchu i przyzwyczajać tym samym swój organizm do zwiększonej aktywności ruchowej.

Krok 4 – lunch boxy

Trener personalny – jest! Odpowiednie nastawienie i cierpliwość – jest! Wszystko może zrujnować zwyczajne podjadanie. Lunch boxy to idealny sposób na to, aby uniknąć jedzenia typu fast na mieście. Wystarczy przygotować zdrowsze jedzenie w domu i spożyć je w sytuacji, kiedy odczuwamy głód.

Krok 5 – naucz się odmawiać

Twoja dieta całkowicie wyklucza słodkości lub pokarmy wysokokaloryczne? Próbujesz ograniczyć fast foody, ale bardzo często ulegasz presji ze strony znajomych? Musisz nauczyć się odmawiać! Bez tego ani rusz. Z początku może się to wydawać bardzo trudne, bo przecież ktoś zawsze zaproponuje kawałek ciasta lub pizzy. Pierwsze odmówienie sprawi Ci ogromną satysfakcję. Przełamiesz swoje słabe strony, a w przyszłości stanie się to rutyną umożliwiającą podążanie za własnymi celami.

Ważne jest również odmawianie własnym pokusom. Złota zasada zrzucania zbędnych kilogramów – nie podjadaj! Przekąski bardzo często powodują sporą nadwyżkę kaloryczną. Nawet garść orzechów potrafi mieć 400 kcal. Zamiast niezdrowych przekąsek wypróbuj warzywa lub owoce.

Stosując się do wyżej wymienionych kroków, walka o wymarzoną sylwetkę pozbawioną sporej ilości tłuszczu będzie przebiegała zdecydowanie sprawniej. Odpowiednio dobrany trening, dieta ułożona pod nasze oczekiwania oraz pokonanie blokad w głowie tylko przyśpieszy długo wyczekiwany efekt.