Pioneer PLX-1000 – świetny gramofon dla profesjonalisty

Pioneer PLX-1000 – świetny gramofon dla profesjonalisty

11 kwietnia 2018 0 przez kamilwrzos

Każda osoba zajmująca się muzyką doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny w jej zawodzie jest odpowiedni sprzęt. To on determinuje jakość pracy każdego melomana i to od niego często zależy jego publiczny występ.

Co w gramofonie piszczy

Pioneer PLX-1000 to jedno z lepiej przyjętych przez środowisko muzyczne urządzeń wypuszczonych na rynek przez japońską firmę produkującą sprzęt muzyczny. Nic dziwnego, że model ten wzbudził tak pozytywne emocje wśród DJ-ów i znawców tematu – jego parametry mówią same za siebie.

To, co natychmiast zwraca na siebie uwagę, kiedy ma się do czynienia z modelem PLX-1000, to podobieństwo do prawdziwie oldschoolowego gramofonu Technics SL-1200MK2. Stare, dobre rozwiązanie w nim zastosowane, zostało wzbogacone o kilka unowocześnień – taka mieszanka dała naprawdę ciekawy efekt. I co najważniejsze – dała naprawdę wysoką jakość dźwięku!

Model PLX-1000 charakteryzuje się wysokim momentem obrotowym (aż 33 1/3 rpm w 0.3 s). Zawiera system multi-pitch control oraz odłączane przewody zasilania, uziemienia i audio. Chociaż na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie staroświeckiego – przez wzgląd na klasyczne rozmieszczenie przycisków i funkcji – to po bliższym zapoznaniu się z modelem obserwator stwierdza, że Pioneer PLX-1000 jest wprost stworzony do klubu, co zawdzięcza nowoczesnemu designowi. Dzięki stroboskopowej lampie i doskonale wyważonemu podświetleniu przycisków gramofon zyskuje interesujący wygląd, ale co najważniejsze – jest łatwy w obsłudze nawet w ciemnych, klubowych warunkach.

Każdy, kto miał do czynienia z gramofonem PLX-1000 wie, że jest to bardzo solidna i masywna konstrukcja. Chociaż niektórzy DJ-e narzekają na dużą wagę modelu, to nie można zapominać, że dzięki temu omawiany model Pioneera jest wysoce odporny na drgania. Do tego całość wsparta jest na samopoziomujących się nóżkach, co znacznie ułatwia pracę DJ-a w warunkach klubowych.

Jeśli chodzi o wypuszczenie na rynek modelu PLX-1000, producenci zadbali o każdy szczegół. Do gramofonu dołączony jest bowiem zestaw przewodów, ale nie byle jakich kabli, tylko naprawdę solidnych, po których można spodziewać się długiej żywotności.

Pioneer PLX-1000 – czy tylko dla profesjonalisty?

Biorąc pod uwagę parametry gramofonu Pioneer PLX-1000, można bezdyskusyjnie stwierdzić, że jest to sprzęt godny DJ-a z prawdziwego zdarzenia. Przedstawiciele DJ-skiego środowiska chwalą model PLX-1000 za start i hamowanie, sterowanie prędkością i wiele innych czynności, które omawiany Pioneer wykonuje gładko i bezproblemowo.

Nie jest jednak powiedziane, że Pioneer PLX-1000 jest zarezerwowany wyłącznie dla tych DJ-ów, którzy co weekend zabawiają tłumy w klubach nocnych. Jak się okazało, można go równie dobrze zainstalować w domu, podłączając do kameralnego systemu hi-fi. Wówczas można cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem także w domu. Wspomniany sprzęt na pewno ucieszy wszystkich miłośników domówek (czego nie można powiedzieć o ich sąsiadach).