Denon DJ – jaki oferuje sprzęt dla DJ-a

Denon DJ – jaki oferuje sprzęt dla DJ-a

15 stycznia 2018 0 przez kamilwrzos

Początek istnienia japońskiej korporacji Denon datuje się na rok 1910. Oznacza to, że firma na rynku audio widnieje już od ponad 100 lat. Przez ten cały czas Denon zajmuje miejsce w czołówce producentów sprzętu audio i wideo. W poniższym artykule przybliżymy historię marki oraz przyjrzymy się ich ofercie dla DJ-ów.

Historia marki Denon

Korporacja została założona w 1910 roku przez Fredericka Whitneya Homa. Początkowo przedsiębiorstwo nosiło nazwę Nippon Chikuonki Shoukai, która dopiero w latach 30-tych przekształciła się na Denon. W 1939 roku firma stworzyła pierwsze profesjonalne urządzenie do nagrywania płyt. Denon był pierwszą firmą w Japonii, która rozpoczęła sprzedaż płyt oraz systemów stereo. W roku 1970 stworzyli oni nagrywarkę PCM, która jest podstawą powszechnego formatu CD. W 1982 roku Denon wyprodukował swój pierwszy odtwarzacz CD – DCD-2000. Wraz z rozwojem technologii kina domowego Denon postanowił, że i w tej dziedzinie dokona czegoś niezwykłego. W ten sposób stworzyli oni jaki pierwsi kino domowe wzbogacone o komponent Dolby Digital.

Czym zajmuje się Denon?

Firma zajmuje się produkcją sprzętu audio oraz wideo. Produkty Denona swoje zastosowanie znajdą zarówno w domowym zaciszu, jak i na scenie pod okiem profesjonalnego DJ-a.

Przedsiębiorstwo Denon produkuje:

  • sprzęt stereofoniczny – wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, amplitunery oraz tunery;
  • komponenty kina domowego – amplitunery, odtwarzacze DVD i Blu-Ray, wzmacniacze;
  • akcesoria – słuchawki, kable, wkładki gramofonowe.

Denon DJ – sprzęt stworzony z myślą o DJ-ach

W roku 2011 Denon postanowił stworzyć osobny pododdział dla sprzętu DJ-skiego. Od tego czasu sprzęt produkowany dla twórców muzyki sygnowany jest marką Denon DJ. Produkty ten firmy znane są z bardzo dobrej jakości wykonania oraz funkcji, które nie ograniczają twórców.

W ofercie Denon DJ znaleźć możemy produkty takie jak:

  • Odtwarzacze CD/MP3,
  • Słuchawki
  • Kolumny i subwoofery aktywne,
  • Kontrolery,
  • Gramofony.

Sprzęt Denona doceniany jest przez początkujących oraz profesjonalnych DJ-ów. Firma oferuje swoim odbiorcom produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów. Miksery, odtwarzacze oraz kontrolery Denona charakteryzują się tym, że swoim użytkownikom oferują nieograniczone możliwości tworzenia muzyki. Dzięki temu każda osoba, nawet amator, ma szanse na stworzenie własnego, unikalnego brzmienia. Słuchawki, gramofony oraz kolumny tej firmy cechują się niesamowitą jakością audio. Każdy DJ, który zawodowo zajmuje się produkcją muzyki, z pewnością doceni fakt, że tworzony przez niego dźwięk jest idealnie odwzorowywany przez sprzęt.

Podsumowanie legendy sprzętu audio

Marka Denon powstała w 1910 roku. Nazwa znana dzisiaj wszystkim audiofilom oraz DJ-om została nadana korporacji dopiero pod koniec lat 30-tych. Do tego czasu znana była jako Nippon Chikuonki Shoukai. Od tamtej pory Denon tworzy jeden z najlepszych sprzętów audio oraz audio wideo. Ich produkty są szczególnie doceniane przez DJ-ów na całym świecie. Przedsiębiorstwo Denon DJ zajmuje się produkcją mikserów, kontrolerów, odtwarzaczy, kolumn, słuchawek oraz gramofonów.