Największe modowe wpadki mężczyzn XXI wieku

Największe modowe wpadki mężczyzn XXI wieku

6 stycznia 2018 0 przez Kamil Wrzos

Postrzegamy się teraz zupełnie inaczej niż jeszcze paręnaście lat temu. Już nie tylko kobiety muszą być zadbane, a ich stroje dopracowane w każdym detalu. W obecnym momencie dotyczy to również mężczyzn. Co zrobić, żeby uniknąć błędów? Przedstawiam listę najgorszych męskich wpadek modowych.

  1. Niezadbany wygląd

Niechlujny look już dawno wyszedł z mody. Chociaż często nawiązujemy do artystycznego nieładu na głowie i ubraniach lekko nadgryzionych zębem czasu to większości przypadków są to zamierzone i dokładnie zaplanowane zabiegi. Nośmy świeże, wypracowane ubrania.

  1. Brudne buty

Wydawałoby się, że tak niewielki aspekt naszego stroju jak buty nie jest istotny. Nic bardziej mylnego. Obuwie mówi wiele o posiadaczu, dużo osób przy pierwszym spotkaniu zwraca na nie uwagę. Bo jak odbieramy kogoś, kto ma ubłocone adidasy albo skarpety założone do sandałów?

  1. Podróbki

Nieautentyczne artykuły to nadal przekleństwo rynku. I chociaż Chińczycy – bo to oni są pionierami w ich produkcji – wypracowali niemalże identyczne kopie oryginalnych produktów, to nigdy nie wierz ich jakości. Koszulki szybko się rozciągają, są z nieprzyjemnego materiału, źle się układają, a napisy spierają się bardzo szybko. Lepiej zainwestować w jakość, niekoniecznie z markową metką, niż w podróbki.

  1. Znoszone ubrania

Zdaje sobie sprawę, że wielu z nas ma ulubioną koszulkę czy parę spodni, z którą nie może się rozstać. Jeśli nie mamy serca tych ubrań wyrzucić, nośmy je w domu bądź w ogródku. Na ulicach prezentujmy się w schludnych i niezmęczonych życiem ubraniach, zachowując elegancki wizerunek nawet przy porannej wizycie w sklepie.

  1. Przesadzone dodatki

Można rozumieć ten podpunkt dwojako. Uważajmy na bardzo błyszczące zegarki, spinki do koszul, łańcuszki, zegarki – mogą one sprawiać wrażenie kiczowatych. Należy zachować umiar również w noszeniu stonowanych dodatków. W tym przypadku mniej znaczy więcej.

  1. Koszula z krótkim rękawem

Tego typu koszule już dawno wyszły z mody. Poza tym, ciężko jest znaleźć okazję, gdzie to ubranie byłoby odpowiednie. Na służbowe spotkania, jak i na wesela czy inne uroczystości rodzinne, gdzie wypada mieć na sobie garnitur, należy zawsze nosić koszule z długim rękawem. To bardziej eleganckie i odpowiednie.

  1. Jasne skarpetki do ciemnych butów

Podręcznikowy błąd, który od czasu do czasu jeszcze się zdarza, tłumaczony inspiracją w osobie Michaela Jacksona. Noszenie jasnych skarpetek do ciemnych butów już od dawna jest zakazane w modowym światku, jakkolwiek nie próbowałoby się tego wytłumaczyć.

  1. Perfumy

Jeśli chodzi o zapach to warto zainwestować w coś dopasowanego do wieku, podkreślającego styl danego mężczyzny. Tanie perfumy mają to do siebie, że szybko tracą na intensywności, a ich zapach bardzo często jest podróbką jakiejś oryginalnej perfumy. Lepiej zapłacić więc trochę więcej, ale być kojarzonym z klasą.