David Guetta – popularny DJ rozkręci imprezę w Polsce

David Guetta – popularny DJ rozkręci imprezę w Polsce

5 stycznia 2018 0 przez Kamil Wrzos

Wielkie show jednego z najbardziej znanych DJ-ów na świecie odbędzie się w Krakowie 27 stycznia w Tauron Arenie. David Guetta zagra w Polsce w ramach europejskiej trasy koncertowej. Spodziewać się możemy niesamowitych hitów artysty oraz niezapomnianych wrażeń.

David Guetta – genialny francuski DJ

Znany i uwielbiany przez miliony ludzi DJ urodził się 7 listopada 1967 roku w Paryżu. David już jako młody człowiek próbował swoich sił z muzyką. W wieku 14 lat zaczął miksować swoje pierwsze winyle, a pierwszą pracę jako DJ podjął mając 17 lat.

Kariera

David Guetta w wieku 17 lat pracował jako DJ w kilku nocnych klubach Paryża, gdzie grał głównie muzykę z gatunku house i hip-hop. W latach 1988-1990 pracował jako prezenter radiowy w Radio Nova. Po zakończeniu kariery w rozgłośni radiowej David wydał album Nation Rap wraz z raperem Sidneyem Duteilem. Guetta w tym czasie zainteresował się sceną muzyki, która w jego rodzimym mieście rozwijała się w ekspresowym tempie – acid house. Zafascynowany tym kierunkiem artysta prezentował w paryskich klubach swoje utwory stworzone właśnie w gatunku acid house-owym. Momentem przełomowym dla kariery Davida Guetty z pewnością było spotkanie na swojej drodze amerykańskiej gwiazdy muzyki house – Roberta Owensa, z którym w 1994 roku nagrał piosenkę Up & Away. Uważana jest ona za pierwszy prawdziwy przebój Guetty. W roku 1996 David zaczął występować na Ibizie. Niestety początki nie były dla niego łatwe, ponieważ inny DJ-e nie doceniali jego pracy. Jednakże z upływem lat Guetta występował jako gwiazda sceny klubowej.

Najważniejszy moment w karierze Davida Guetty

Artysta w roku 2001 wraz z Joachimem Garraudem założył wytwórnię Gum Productions. Po kilku miesiącach ukazał się pierwszy singiel wydany pod patronatem jego własnej wytwórni – Just A Little More Love. Piosenka stała się niesamowitym przebojem. W 2002 roku Guetta wydał album nazwany tak samo jak wcześniejszy singiel. Płyta sprzedała się w liczbie 250 tysięcy kopii, co stanowiło ogromny sukces dla Davida.

Francuski DJ 7. listopada 2018 roku obchodził będzie swoje 51 urodziny. Pomimo swojego wieku jego muzyka nadal jest świeża i wyznacza trendy w świecie DJ-skim.

David Guetta – koncert w Krakowie 2018

Koncert popularnego DJ-a w Polsce odbędzie się 27 Stycznia 2018 roku w krakowskiej Tauron Arenie. David Guetta do tej pory zawitał do naszego kraju 4 razy – we Wrocławiu, w Poznaniu, w Kołobrzegu oraz w Warszawie.

Bilety na koncert Davida Guetty w Krakowie można kupić na oficjalnej stronie wydarzenia od organizatora oraz na stronach pośredniczących, na których wejściówki są z reguły o wiele tańsze (sprawdź – alebilet.pl).

Podsumowanie – czy warto pójść na koncert?

Każdy, kto choć trochę interesuje się muzyką klubową powinien z pewnością wybrać się na koncert w Krakowie. W Tauron Arenie wystąpi David Guetta, który nie bez powodu uważany jest za DJ-a legendę. Artysta z pewnością dostarczy publice niesamowitych wrażeń grając swoje największe hity.