Pioneer DJM – świetna seria mikserów

Pioneer DJM – świetna seria mikserów

20 grudnia 2017 0 przez Kamil Wrzos

W muzycznym świecie DJ-ów niezwykle istotny jest sprzęt, którym się dysponuje. Ułatwia on zarówno pracę, jak i jakość wykonania. Naprzeciw muzycznym oczekiwaniom pojawia się seria mikserów Pioneer DJM. To doskonałe rozwiązanie, skupiające w swoim wnętrzu zestaw niezbędnych funkcji, które zaspokoją każdego początkującego i profesjonalnego DJ-a.

Pioneer DJM – co to za seria

Pioneer DJM to seria niesamowitych mikserów do nagrywania i miksowania muzyki, które wyprodukowała w 2015 roku japońska korporacja Pioneer Corporation. Seria jest przeznaczona w szczególności dla DJ-ów muzycznych, która skupia w jednej konsoli mikser, słuchawki oraz pętle nieograniczonych efektów. Jako pierwszy wyprodukowano dwukanałowy mikser DJM-250-K. Stopniowo producenci zaczęli rozbudowywać urządzenia i wyposażać je w niezwykle użyteczne funkcje. Obecnie najnowsze miksery Pioneer DJM to  DJM-S3 mikser, DJM 2000 NXS Mikser, DJM-TOUR1 Mikser Audio.

DJM-S3 mikser – dwukanałowa fantazja

Jednym z ciekawych wariantów, jakie można odnaleźć w serii Pioneer DJM to mikser DJM-S3. Posiada on dwa kanały oraz jest kompatybilny z oprogramowaniem Serato DJ. Został wyposażony w kartę dźwiękową, która pozwala podłączyć mikser do komputera PC oraz MAC. Mikser jest przeznaczony przede wszystkim dla początkujących DJ-ów. Mistrzowsko wykonany crossfader ułatwia scratchowanie oraz pozwala na stabilną kontrolę kilku milionów ruchów. Świetnie radzi sobie zarówno ze źródłem analogowym, jak i cyfrowym. Co więcej jego podzespoły audio gwarantują wysokiej jakości brzmienie. Cena miksera na tle innych produktów z serii Pioneer DJM jest stosunkowo niska i warto rozpocząć swoją przygodę od niego.

PIONEER DJM 2000 NXS Mikser – wersja dla zaawansowanych

Jeżeli ktoś od wielu lat zajmuje się miksowaniem i posiada wysoko rozwinięte umiejętności DJ-a, to

Pioneer DJM 2000 NXS będzie strzałem w dziesiątkę. To czterokanałowy mikser posiadający jednokanałowy mikrofon. Został wzbogacony o interface audio i efektor, który pozwala na stosowanie zaawansowanych zmian w melodiach. Producenci postarali się również o funkcję automatycznego standby, aby mikser samodzielnie przełączał się między stanem spoczynku, a gotowości. Ponadto cyfrowe zaciski na wszystkich kanałach, miernik poziomu szczytowego.  Model DJM 2000 NXS spełni oczekiwania wymagających, jednak jego cena jest znacznie wyższa od podstawowych mikserów.

DJM-TOUR1 – mikser idealny

Dla DJ-ów,  którzy występują na ogromnej scenie, a brzmienie wciąż nie jest satysfakcjonujące, to DJM-TOUR1 nadchodzi na ratunek. Wersja dla najbardziej doświadczonych DJ-ów pozwalająca na całkowitą kontrolę nad ścieżkami muzycznymi. Ten mikser to prawdziwy gigant o 32 bitowych przetwornikach, dzięki którym jakość dźwięku jest na najwyższym poziomie. Wyposażono go w 13 calowy ekran dotykowy oraz 2 wyjścia słuchawkowe. Umożliwia w czasie rzeczywistym dostęp do KUVO Getaway, aby prowadzić transmisję live z koncertu. Cena wygórowana, ale adekwatna do oferowanych korzyści.

Ze spokojem można stwierdzić, że miksery Pioneer DJM to świetna seria. Zaspokajają potrzeby na każdym poziomie doświadczenia DJ-a. Na tle swoich konkurentów to prawdziwy lider. Pioneer DJM to gwarancja najwyższej jakości.