Styl lumberseksualny – bujny zarost i nie tylko

Styl lumberseksualny – bujny zarost i nie tylko

15 grudnia 2017 0 przez kamilwrzos

W obecnych czasach pojawia się część mężczyzn, którzy swoim stylem przypominają „drwali”. Jest to określenie bardzo potoczne, kojarzone przede wszystkim z posiadaniem długiej brody. Niemniej jednak styl lumberseksualny, to nie tylko bujny zarost, ale szereg znaczących elementów w stylu i ubiorze mężczyzny.

Lumberseksualny mężczyzna

Aktualnie w świecie mody męskiej pojawiło się wiele trendów. Jednym z nich jest styl lumberseksualny. To nic innego, jak określenie prawdziwego, wypełnionego ogromną dawką testosteronu mężczyzny. Potocznie można by go nazwać miejskim drwalem. Zjawisko lumberseksualnych mężczyzn jest coraz częściej zauważane na ulicach. Często u barberów pojawiają się faceci z długim, przynajmniej tygodniowym zarostem. To bezwzględny warunek stylu lumberseksualnego. Często widziane są również włosy czesane do tyłu, bądź tzw. fryzura na „samuraja”, czyli krótkie włosy po bokach i z tyłu głowy, natomiast góra dłuższa i związana w kitkę.

Ubiór miejskiego drwala

Ubrania, które nosi na co dzień lumberseksualny mężczyzna powinien aż kipieć testosteronem. Zaczynając od góry, drwale ubierają zazwyczaj flanelowe koszule, zakładając pod nią jednokolorowy, najczęściej biały podkoszulek. Mile widziane są również same podkoszulki, aby wyeksponować swój prawdziwy, męski i owłosiony tors. W chłodniejszych warunkach noszą na sobie swetry, szczególnie te wełniane oraz luźne, puchowe kurtki. Luźny – to istotna reguła w stylu lumberseksualnym, ponieważ zbyt obcisłe i dopasowane ubrania kojarzą się z elegancją, niekoniecznie z testosteronem. Jeśli chodzi o spodnie, to najlepsze są nieprzylegające, wytarte jeansy. Dobrym zamiennikiem popularnych spodni jeansowych są klasyczne sztruksy. Odnosząc się do dolnej części ciała, warto zdecydować się na toporne, wyższe trapery. Pasuje o wiele lepiej do stylu drwala niż conversy, vansy, czy też klasyczne trzewiki. Całość wypełniają akcesoria w postaci masywnych zegarków, na szerokiej bransolecie. Tak powinien być ubrany mężczyzna, aby stać się odzwierciedleniem miejskiego drwala.

Fryzura drwala to również odpowiedni kosmetyk

Miejski drwal niekoniecznie musi kojarzyć się z zaniedbanym mężczyzną. Warto zadbać, aby włosy były pachnące oraz ułożone w odpowiedni sposób. Doskonałym kosmetykiem do stylizacji włosów jest pomada Uppercut Deluxe. To znana marka w stylu vintage pochodząca z Australii. Wymyśliła ją dwójka przyjaciół, którzy byli zafascynowani dawnymi barber shopami. Pomada Uppercut Deluxe to jeden z najmocniejszych kosmetyków, zapewniających jednocześnie delikatny połysk oraz twardą fryzurę trzymającą się cały dzień na głowie. Sprawdza się doskonale na każdej długości włosów. Wystarczy ją lekko rozgrzać, pocierając o dłonie, a następnie wetrzeć w suche włosy. Koszt takiego kosmetyku do stylizacji włosów to około 68 zł.

Z całą pewnością można stwierdzić, że styl lumberseksualny to nie tylko długa broda i ubiór, ale także odpowiedni dobór kosmetyku do włosów. Te trzy elementy w pełni pozwalają ukształtować sylwetkę miejskiego drwala.