ESL One Katowice 2018, czyli trudne zmagania e-sportowców w DOTA 2

ESL One Katowice 2018, czyli trudne zmagania e-sportowców w DOTA 2

16 listopada 2017 0 przez kamilwrzos

W weekend 24-25 lutego w ramach turnieju ESL ONE w Katowicach odbędzie się w Polsce pierwszy turniej typu Major w Dotę 2. 16 drużyn z całego świata powalczy o pulę nagród przekraczającą 3 600 000 złotych oraz 1 500 punktów rankingowych.

DOTA 2 – opis gry

Defense of the Ancients 2, czyli DOTA 2, to wieloosobowa gra zręcznościowa z elementami RPG. Stanowi ona kontynuację znanego moda Defense of the Ancients do gry Warcraft III. Podczas internetowej rozgrywki razem z innymi graczami wcielamy się w rolę jednego z bohaterów. Naszym celem jest pokonanie wroga przez zniszczenie jego bazy. By to osiągnąć musimy przez ponad pół godziny walczyć przeciwko innym graczom oraz komputerowym potworom, których likwidacja przynosi nam ciekawe benefity, np. w postaci złota, za pomocą którego możemy kupić lepszy ekwipunek. Wraz z upływem czasu gry musimy rozwijać swoją postać o dodatkowe umiejętności, które mają znaczący wpływ na naszą grę. DOTA 2 jest obecnie najbardziej popularną oraz najbardziej dochodową grą MOBA na świecie. Najlepszym tego dowodem jest turniej The International, w którym pula nagród wynosi 25 milionów dolarów.

ESL One Katowice 2018 – pierwszy Major w Polsce

Turniej, który odbędzie się w Katowicach w ramach ESL One nie będzie byle jakim wydarzeniem. Wydarzenie Major organizowane jest przez Valve, czyli twórcę gry DOTA 2. Jest to najbardziej prestiżowy turniej na świecie. Po raz pierwszy finał międzynarodowych rozgrywek w Dotę 2 odbędzie się w Polsce. 16 drużyn z całego świata zmierzy się o dwie nagrody. Pierwszą z nich jest pieniężna pula nagród o wartości 3 600 000 złotych. Drugą nagrodą jest 1 500 punktów rankingowych mogących dać awans na kolejną imprezę cyklu The International, w której do wygrania jest aż 25 milionów dolarów.

Turniej ESL One w Katowicach będzie trwał 6 dni. Faza pucharowa tego elitarnego wydarzenia odbędzie się od 24 do 25 lutego 2018 roku na dużej scenie w Spodku. W tym roku organizatorzy wydarzenia postanowili z listy gier wykluczyć znaną wszystkim grę League of Legends. Jej miejsce zajęła właśnie DOTA 2.

Tydzień później w katowickim Spodku będzie miał miejsce kolejny ważny turniej, a mianowicie IEM Katowice, co z pewnością przyciągnie tysiące fanów gier do stolicy Śląska.

Obecność na wydarzeniu jest wręcz obowiązkowa dla każdego miłośnika gier MOBA. ESL One, zarówno jak IEM każdego roku przyciąga do Spodka coraz więcej ludzi, a każde kolejne wydarzenie jest przygotowane w jeszcze lepszym stopniu. Możemy liczyć na niesamowite show, pokaz umiejętności graczy na najwyższym poziomie oraz liczne, poboczne wydarzenia.

Wejście na oba wydarzenia jest całkowicie darmowe. Jednakże należy liczyć się z tym, że ze względu na ogromną popularność obu turniejów kolejki przez wejściami mogą być naprawdę bardzo dużo. Chcąc oszczędzić sobie czasu można zakupić specjalne wejściówki, które upoważniają do wejścia na teren wydarzenia bez konieczności stania wielu godzin w kolejce (sprawdź wejściówki na ESL One 2018).