Brytyjskie marki kosmetyków dla mężczyzn

Brytyjskie marki kosmetyków dla mężczyzn

4 września 2017 0 przez Kamil Wrzos

Wielkiej Brytanii mężczyźni zawdzięczają nie tylko archetyp męstwa w postaci Jamesa Bonda, czyli Agenta 007 w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości, ale również kosmetyki do swojej pielęgnacji i stylizacji. Wśród czołowych marek kosmetyków dla mężczyzn wywodzących się z Wysp wymienia się między innymi: Captain Fawcett, Apothecary 87 oraz Percy Nobleman. Poznajmy bliżej tych magnatów od szamponów, odżywek, kremów, balsamów i olejków.

Kapitan kochający morze oraz… zakręcone wąsy

Pierwsza brytyjska marka kosmetyków dla mężczyzn to Captain Fawcett. Narodziła się za sprawą receptur kapitana Percy’ego Fawcetta. Otóż ten poszukiwacz przygód zebrał ekipę i zorganizował pewnego razu wyprawę, niestety skończyła się tragicznie, bo ślad po nich zaginął. Dopiero niemal sto lat później odnaleziono kufer, a w nim mazidła i receptury autorstwa kapitana, przez co odkryto dlaczego jego wąsy zawsze jawiły się jako perfekcyjnie zakręcone.

Przegląd kosmetyków marki Captain Fawcett

Sztampowy produkt od Captaina Fawcetta to rzecz jasna wosk do wąsów. Marka zyskała jednak popularność również za sprawą olejków do brody dostępnych w trzech wersjach zapachowych. Dość porządnymi produktami okazują się też balsamy, kremy i woda toaletowa.

Barman pragnący męsko pachnących olejków do zarostu

Druga brytyjska matka kosmetyków dla mężczyzn to Apothecary 87. Narodziła się za sprawą fryzjera i barbera, a jednocześnie barmana, Sama Martina. Sam Martin za dnia zajmował się fryzjerstwem i barberingiem, z kolei nocami zamieniał się w barmana. Gdy do baru przychodzili brodaci mężczyźni, do szału doprowadzały go ich olejki do brody pachnące po prostu niemęsko, efektem tego postanowił on stworzyć własne olejki do brody stawiając za cel, aby nawilżały włosie, a przede wszystkim nadawały im męskiego zapachu.

Przegląd kosmetyków marki Apothecary 87

Określana jako najbardziej męska marka kosmetyków dla mężczyzn słynie z olejków do brody. Olejek do brody Original Recipe od Apothecary 87 pachnie pikantnymi nutami drzewnymi, a olejek Vanilla & Mango pachnie słodyczą kwiatu wanilii i owocu mango wzbogaconymi akordami drzewnymi. Inne produkty od Apothecary 87 to balsamy, kremy i pomady do włosów.

Od miłośnika fantastyki do miłośnika włosów

Trzecia brytyjska marka kosmetyków dla mężczyzn to Percy Nobleman. Narodziła się za sprawą miłośnika komiksów, gier oraz jednocześnie fryzur i bród, Freddy’ego Furbera. Pamiętając o tym, że włosy na głowie stanowią symbol męskiej witalności, a włosy na twarzy stanowią symbol męskości, stwierdził on, że każdy mężczyzna powinien dbać o włosy, bo dbanie o włosy równa się przecież dbaniu i to, co podkreśla męskość mężczyzny.

Przegląd kosmetyków marki Percy Nobleman

Percy Nobleman słynie ze swoich szamponów i odżywek do włosów, nie zmienia to faktu, że jego asortyment pozostaje o wiele szerszy. Olejki do brody i woda toaletowa stanowią tego dowód. Ponadto można spotkać pomady do włosów – jeden rodzaj stylizuje i nabłyszcza, a drugi rodzaj stylizuje i matuje.