Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

22 lipca 2017 0 przez Kamil Wrzos

Modny facet musi przede wszystkim zadbać o swoją fryzurę. Dobrze ścięte włosy i odpowiednie uczesanie wpływają na ogólny wygląd oraz atrakcyjność mężczyzny.

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn – dlaczego warto ich używać?

Niezależnie od tego czy masz długie czy krótkie włosy, gęste czy też rzadkie, to koniecznie musisz o nie zadbać by wyglądać dobrze. Kiedyś uważano, że to tylko kobiety powinny dbać o swoje fryzury, zaś dziś jest to kwestia równie istotna w przypadku mężczyzn. Zdrowe włosy oraz dobrze zrobiona fryzura wpłynie pozytywnie na atrakcyjność oraz na samopoczucie. Czasy kiedy „artystyczny nieład” był w modzie już dawno minęły. Teraz każdy zadbany facet musi zadbać o swoją głowę.

Odżywka do włosów dla mężczyzn

To podstawowy kosmetyk do włosów, w który powinien zaopatrzyć się facet. Częste mycie szamponem niszczy i wysusza włosy, a odżywka temu zapobiega. Dobry kosmetyk nawilży skórę głowy oraz sprawi, że włosy będą bardziej puszyste. Dla zabieganych facetów, którzy nie mają czasu na długie mycie polecam odżywki bez spłukiwania. Taką odżywkę nakładamy w małych ilościach po umyciu, kiedy włosy są jeszcze wilgotne.

Szampon do włosów dla mężczyzn

Wybierając szampon przemyśl jaki problem chcesz wyeliminować oraz na czym Ci zależy. Dla facetów z łupieżem warto dobrać taki szampon, który pomoże usunąć łupież z Twojej głowy. Dla osób prowadzących aktywny tryb życia polecam kosmetyk o właściwościach nawilżających. Jak ognia unikaj płynów 2w1 – do ciała i do włosów. Taka opcja jest jak najbardziej wygodna i oszczędna, ale takie płyny niszczą skórę głowy i niedokładnie wyczyszczą włosy. Wybierając szampon zwróć też uwagę na obecność witamin z grupy A, B oraz E.

Wosk do włosów dla mężczyzn

Jeżeli zależy Ci na połysku włosów to wosk będzie idealnym rozwiązaniem. Dobrze podkreśla pojedyncze pasma włosów. Pamiętaj żeby nakładać go umiejętnie i na suche włosy. Zbyt duża ilość wosku może wywołać wrażenie przetłuszczenia włosów, a to nie wygląda atrakcyjnie.

Guma do włosów dla mężczyzn

Guma to świetna alternatywa dla żelu. Jest trwalsza, nie pozostawia połyskującej powłoki oraz lepiej układa włosy.

Lakier do włosów dla mężczyzn

Włosy czyste i ułożone? Super! Teraz musisz zadbać o to, żeby Twoja fryzura nie rozwaliła się przez silniejszy podmuch wiatru, albo po czasie nie oklapnęła. Właśnie dlatego musisz mieć dobry lakier do włosów, który utrwali Twoją fryzurę. Nie nakładaj go za dużo, gdyż może to skutkować tym, że włosy będą Ci się za bardzo błyszczeć, fryzura oklapnie pod naciskiem lakieru, a niektóre pasma mogą się po prostu posklejać.

A Ty jakich kosmetyków używasz i jak dbasz o swoje włosy?