Dekalog zadbanego mężczyzny

Dekalog zadbanego mężczyzny

19 lipca 2017 0 przez Kamil Wrzos

Dekalog to zbiór dziesięciu przykazań znanych ze Starego Testamentu. Pojęcie dekalog wkroczyło jednak do mowy i do pisma jako termin oznaczający jakieś naczelne zasady. Było już o tym jak mężczyzna powinien się zachowywać, teraz stwierdziłem, że napiszę o tym jak mężczyzna powinien o siebie dbać. Oto dziesięć przykazań dla każdego mężczyzny dotyczących jego wyglądu:

Przykazanie 1 – każdy mężczyzna niech dba o ciało

Dbanie o ciało powinno odbywać się nie tylko na gruncie częściowym, ale też całościowym. W końcu nasze ciało tworzy jeden, zwarty system, za pomocą którego funkcjonujemy. Im bardziej atrakcyjne ciało, tym bardziej atrakcyjnie jawi się jego właściciel.

Przykazanie 2 – każdy mężczyzna niech dba o duszę

Dbając o ciało nie powinniśmy zapominać dbać o duszę. Jakkolwiek nie pojmuje się duszy, warto zwrócić na nią uwagę. W fizycznym świecie każdemu przyda się trochę metafizyczności, która pozwoli się oderwać i doda energii.

Przykazanie 3 – każdy mężczyzna niech dba o fryzurę

Włosy na głowie stanowią symbol witalności mężczyzny. Zapewne dlatego, że wielu mężczyzn wraz z wiekiem łysieje, więc kojarzą się one z młodością i pięknem. Zadbane włosy to dodatkowy atut. O fryzurę wypada dbać przykładowo odwiedzając systematycznie salon fryzjerski.

Przykazanie 4 – każdy mężczyzna niech dba o brodę

Włosy na twarzy stanowią symbol męskość mężczyzny. Wszystko za sprawą tego, że o ile włosy na głowie posiada każdy, o tyle włosy na twarzy posiada tylko mężczyzna. Broda ponadto uchodzi w obecnych czasach za stylową. O brodę wypada dbać stosując specjalne kosmetyki i a przykład odwiedzając systematycznie warsztat barberski.

Przykazanie 5 – każdy mężczyzna niech dba o zdrowie

Zdrowie określa się jako stan fizycznego i psychicznego dobrostanu. Generalnie chodzi jednak o brak jakichkolwiek chorób. Zdrowa osoba tryska życiem. Zdrowie, podobnie jak życie, posiada się jedno, i w pogoni za wszystkim innym, należy pamiętać o tym, aby go nie utracić. W tym celu zaleca się prowadzenie aktywności fizycznej i psychicznej. Dobre odżywianie przy tym to podstawa. Najważniejsze jednak to cieszenie się życiem.

Przykazanie 6 – każdy mężczyzna niech dba o urodę

Urodę określa się jako atrakcyjność. Chodzi zatem o nasz wygląd. Osoba o ładnej urodzie wzbudza większe zaufanie i zainteresowanie. Nasza uroda zależy jednak nie tylko od genów, ale również od tego jak o siebie dbamy, trzeba więc pamiętać o tym, aby o niej nie zapominać. Właściwy styl życia pomaga zachować urodę na długie lata. Także unikanie Słońca okazuje się ważne. Radość z życia odgrywa jednak czołową rolę.

Przykazanie 7 – każdy mężczyzna niech dba o styl

Każdy powinien odznaczać się swoim stylem. Po pierwsze ważne, aby wpasowywać się w panujące trendy. Po drugie ważne, aby podobając się innym, podobać się samemu sobie.

Przykazanie 8 – każdy mężczyzna niech dba o zapach

Zapach potrafi przyciągnąć i odepchnąć. Nie może się więc on podobać wszystkim, ale musi podobać się on nam samym. Co więcej zapach powinien współgrać z naszą osobowością i ją odzwierciedlać. Perfumy i afrodyzjaki niech idą w ruch.

Przykazanie 9 – każdy mężczyzna niech dba o wizerunek

Nasza reputacja w niektórych przypadkach nas wyprzedza. Właśnie dlatego wypada dbać o wizerunek. Ludzie przecież mierzą człowieka miarą taką jak go widzą i jak o nim słyszą, niekoniecznie zagłębiając się w poznawanie go.

Przykazanie 10 – każdy mężczyzna niech dba o siebie i o inne osoby

Dbanie tylko o siebie, to egoizm. Egoistów zaś postrzega się o wiele gorzej niż altruistów. Altruizm to między innymi dbanie o inne osoby. Ktoś, kto wykazuje się uczuciami nie tylko do siebie, ale do innych, zasługuje na uwagę i na obdarzenie go uczuciem.

 

Każdy mężczyzna niech ponadto zapozna się z kosmetykami do brody i włosów takich marek jak: Uppercut Deluxe, Royal Crown, Percy Nobleman, czy CaptainFawcett.