Goldenline, LinkedIn – czy warto z nich korzystać?

Goldenline, LinkedIn – czy warto z nich korzystać?

6 lipca 2017 0 przez Kamil Wrzos

Duża część życia społecznego, w tym również zawodowego przeniosła się do Internetu. Zastanawiacie się czy warto posiadać konto na Goldenline i LinkedIn? Jak można wykorzystać takie profile? Jakie korzyści niesie za sobą posiadanie kont w tych serwisach? Sprawdź w poniższym artykule.

GoldenLine

GoldenLine jest polskim serwisem społecznościowym, który powstał w 2005 roku. Ludzie zakładają konta na Goldenline głównie wtedy, gdy poszukują pracy. Portal daje możliwość założenia profilu osobowego, w którym można dodać swoje CV. GoldenLine pozwala założyć również profil firmowy, dzięki któremu możemy zbierać opinie o przedsiębiorstwie jako pracodawcy. Korzystanie z tego portalu w celach prywatnych jest bezpłatne dla użytkowników.

LinkedIn

LinkedIn jest międzynarodowym serwisem społecznościowym przeznaczonym do celów zawodowo-biznesowych. Serwis powstał w 2002 roku. LinkedIn zrzesza specjalistów z całego świata. Użytkownicy tworzą tam profile, na których umieszczają informacje o ich umiejętnościach i miejscach pracy. Można tworzyć także treści na tablicy oraz brać udział w rozmowach grupowych. Firmy mogą tworzyć swoje konta, które pomogą im m.in. zrekrutować kandydatów.

GoldenLine czy LinkedIn?

W zależności od tego co komu bardziej odpowiada. Dla jednych osób wygodniejszy, bardziej przejrzysty będzie GoldenLine, dla innych LinkedIn.

Użytkownicy LinkedIn uważają, że znajduje się tam więcej ciekawych profili do dyskusji. Ten portal daje także możliwość obserwowania tego co dzieje się poza granicami naszego kraju. Szczególnie jest to świetna opcja dla osób, które szukają pracy za granicą.

Dla osób, które nie potrzebują szukać pracy międzynarodowo z pewnością wystarczy nasz rodzimy produkt. Na pewno GoldenLine będzie wygodniejsze dla osób, które nie znają angielskiego lub też dla osób starszych czy mniej zaznajomionych z Internetem.

Niektórzy uważają, że GoldenLine jest pomocnym portalem dla osób, które poszukują pracy jako specjaliści włącznie. Dla stanowisk na wyższym poziomie bardziej sprawdzi się LinkedIn. Dodatkowo LinkedIn sprawdzi się u osób przebywających za granicą, a także dla tych którzy są gotowi podjąć pracę w innym kraju niż Polska.

Oba serwisy mają opcje tworzenia profili firmowych oraz zamieszczać na nich informacje o swojej marce – jednym słowem prezentować się jako pracodawca oraz promować swój wizerunek.

Każdy z portali ma swoje wady i zalety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który jest lepszy, ponieważ wszystko zależy od naszych potrzeb. Przede wszystkim należy się zastanowić jaki jest nasz cel i co chcemy osiągnąć bez względu na to czy szukamy pracy, pracowników czy promujemy swoją firmę.

Życie zawodowa na LinkedIn oraz GoldenLine się nie kończy? Sprawdź aktualne oferty pracy tutaj.