Akcesoria dla graczy warte polecenia

Akcesoria dla graczy warte polecenia

10 czerwca 2017 1 przez Kamil Wrzos

Wielu z nas coraz częściej spędza czas przy grach. Chcesz wiedzieć jakie akcesoria dla graczy są najlepsze? Sprawdź tę listę.

Niezależnie od tego czy jesteś dojrzewającym chłopakiem, pilnym studentem czy dorosłym mężczyzną to możliwe, że spędzasz czas przy grach. To już nie jest rzecz zarezerwowana tylko dla malutkich dzieci. Coraz więcej dorosłych ludzi po prostu gra w gry! Uczniowie, studenci, lekarze, prawnicy.. dosłownie wszyscy. Starsze jak i nowsze produkcje dostarczają nam wielu wrażeń, fabuły często lepszej od niejednego filmu, czy ciekawych postaci. Potrafią wywołać w nas szczęście, strach oraz gniew.

Potwierdzę to liczbami – w samym roku 2016 branża gier zarobiła około 386 miliardów złotych (99 mld dolarów), a ilość graczy na całym świecie dochodzi do 2 miliardów. Robi wrażenie, prawda?

Tak więc jeżeli jesteś graczem, albo chociaż okazjonalnie grasz w gry w wolnej chwili to powinieneś przyjrzeć się tej liście akcesoriów. Zadbają one o to, by grało Ci się lepiej i wygodniej.

 

Akcesoria dla graczy – TOP 5

1. Klawiatura oraz mysz

Niezależnie od tego w jaki gatunek gry grasz to przyda Ci się jakościowa klawiatura oraz myszka. Dlaczego? Powody do tego są dość proste.

Dobra klawiatura zadba o to, żeby każdy Twoje naciśnięcie przycisku było jak najszybciej przekazane do komputera. Dodatkowo takie klawiatury są bardzo ergonomiczne i dobrze wyglądają.

Jeżeli chodzi o myszkę to sprawa wygląda równie jasno – precyzja. Wysokiej jakości myszka perfekcyjnie odzwierciedli Twoje ruchy, a każdy klik będzie błyskawiczny. Dlatego jeżeli grasz w gry FPS (strzelanki) – to dobry „gryzoń” powinien być dla Ciebie priorytetem.

Jak dobrze wybrać te peryferia?

Nie zawsze patrz na najdroższe marki, ponieważ często wtedy płaci się za logo, które widnieje na sprzęcie. Warto prześledzić nowinki i to co polecają inni gracze. Poznając opinie ludzi na pewno wybierzemy dobre produkty. Niestety i tak i tak musimy wiązać się z wysokimi kosztami, przykładowo dobra klawiatura mechaniczna kosztuje ok 500 zł, a mysz ok 200 zł.

2. Słuchawki

Grając w gry, gdzie najważniejszy jest dźwięk warto wybrać takie słuchawki, które dostarczą nam najlepszej jakości audio. Dlaczego jest to ważne? Wyobraź sobie, że grasz w popularnego ostatnio Counter Strike : Global Offensive, w którym głównym elementem rozgrywki prócz strzelania jest zdolność przewidzenia ruchu wroga. W tym pomoże nam oczywiście dźwięk, dzięki któremu usłyszymy każdy ruch naszego przeciwnika. Z pozoru wydaję się to niezbyt ważne, ale jeżeli sam grasz, to wiesz jak bardzo istotną kwestią jest audio w grze. Warunkiem koniecznym jest dźwięk 7.1 – nigdy nie kupuj słuchawek 2.1!

3. Fotel dla gracza

Specjalne fotele dla graczy mają wiele pozytywnych jak i negatywnych opinii. Te negatywne najczęściej wyrażają ludzie, którzy uważają, że nie ma sensu wydawać pieniędzy na zwykłe komputerowe krzesło. Ta grupa ludzi najczęściej spędza czas przed komputerem siedząc na kuchennym taborecie, albo na fotelu z lokalnego sklepu meblowego z promocji. Oczywiście nie ma w tym nic złego – bo nie każdy przecież musi mieć najlepszy fotel.

Dlaczego więc polecam Ci fotel dla gracza? Pierwszym powodem jest wygoda. Wykonany dobrej jakości materiału fotel, z możliwością konfiguracji wysokości, kąta nachylenia oparcia czy dodatkowych ulepszeń takich jak poduszki na odcinek lędźwiowy czy szyję pozwoli Ci na przyjemne spędzanie czasu przed komputerem. Drugim i najważniejszym powodem jest Twoje zdrowie. Tak – fotel ma tutaj ogromne znaczenie. Wyobraź sobie, że korzystasz ze zwykłego krzesełka, oparcie jest do kitu, więc się garbisz – po kilku latach grania, nawet po godzinie dziennie będziesz wyglądał jak jeden wielki garb, a Twój kręgosłup będzie miał kształt tęczy. Chcesz tego? Domyślam się, że nie! Dobre fotele mają za zadanie zadbać o Twoją pozycję przed biurkiem i o Twoje plecy. Dlatego tak wielu ludzi, w tym ja, poleca dobre fotele, ponieważ spędzając nawet mało czasu przed komputerem możemy okrutnie zaniedbać swoje plecy.

Oczywiście nie musisz kupować specjalnego fotela skierowanego dla graczy za 1000 zł! Możesz równie dobrze kupić wysokiej jakości krzesło biurowe, które też spełni swoje zadanie i zapłacisz za nie ½ ceny fotela dla graczy.

4. Monitor

Myślę, że monitor również można zaliczyć do akcesoriów, a nawet jeśli nie, to warto o nim wspomnieć, gdyż gra on kluczową rolę. Spędzając czas przy komputerze na graniu w gry Twoje oczy są ciągle skupione i dają z siebie 100%. Podczas intensywnej rundy w swoją ulubioną grę Twoje oko mruga bardzo rzadko, przez co się wysusza i jest bardziej podatne na szkody, jakie może wywołać monitor (np. pogorszenie wady wzroku). Dla przykładu firma ASUS sprzedaje monitory z funkcją EYE CARE. Takie monitory redukują światło niebieskie, posiadają przeciwodblaskowy ekran i obraz nie migocze. Korzystając z takiego monitora zadbasz o swój wzrok.

5. Kontrolery

Jeżeli nie masz konsoli, a często wpadają do Ciebie znajomi to warto żebyś zaopatrzył się w kontrolery do gier, na przykład pady. Teraz mamy już możliwość podłączenia do komputera padów od XBOXA oraz PlayStation. Więc nawet jak wpadnie do Ciebie kumpel ze swoim padem od PlayStation, a Ty będziesz miał pada od XBOXA to nie ma problemu, abyście grali razem. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią sobie pograć w gry, w które łatwiej się gra za pomocą pada z innymi ludźmi – czy to przez internet, czy to z tymi w naszym pokoju.

Tak więc jeżeli grasz w gry, niezależnie od tego czy codziennie czy co jakiś czas, to powinieneś się zastanowić nad każdym z tych produktów. Zadbają one o Twoje zdrowie, wygodę oraz komfort gry.

 

A jak wygląda Wasze stanowisko? Polecacie inne akcesoria dla graczy?