Torba podróżna – jaką wybrać?

Torba podróżna – jaką wybrać?

6 czerwca 2017 0 przez Kamil Wrzos

Niezależnie od tego czy planujesz podróż, czy właśnie z niej wróciłeś to warto zastanowić się jaka torba podróżna będzie dla Ciebie idealna.

Jeżeli jesteś osobą, która często podróżuje – czy to na wakacje, wyjazd służbowy, czy szybki wypad za miasto to powinieneś mieć odpowiednią torbę podróżną, która dobrze wybrana znacznie ułatwi Twoje podróżowanie.

Torba podróżna – jaką wybrać?

Aby odpowiedzieć na to pytanie musisz zastanowić się nad wieloma ważnymi rzeczami, które przeanalizujemy w tym poście.

Jak często podróżujesz? 

Jeżeli częstotliwość Twoich podróży jest całkiem spora, to warto wybrać torbę wykonaną z najwyższej jakości materiałów. Najpopularniejszym ostatnio materiałem jest poliwęglan, który jest odporny na uszkodzenia. Zaletą tego materiału jest jego lekkość, więc nawet duża walizka będzie mało ważyła. Poliwęglan cechuje się dużą wytrzymałością – w chwili uderzenia materiał powraca do poprzedniego kształtu.

Ciekawostka: w roku 1995 agencja kosmiczna NASA zaczęła wykorzystywać poliwęglan do produkcji kasków.

Jakimi środkami transportu się poruszasz? 

Jeżeli często podróżujesz samolotem to musisz zwrócić uwagę na wymiary walizki.Linie lotnicze mają jasno określone zasady jakie ma spełniać bagaż rejestrowany. Ta kwestia nie powinna Cię obchodzić jeżeli korzystasz z samochodu, pociągu lub autobusu.

Torba podróżna – wygląd czy praktyczność? 

Kolejnym ważną kwestią są Twoje osobiste preferencje odnośnie torby podróżnej. Na myśli mam tutaj głównie wygląd wizualny czy zastosowanie praktyczne walizki. Jeżeli pakujesz tylko kilka ciuchów i kosmetyczkę to wymyślne torby nie będą Cię interesowały. Jeżeli jednak przewozisz koszule, szkło lub inne materiały, na które trzeba uważać to wybierz taką torbę podróżną, która posiada elementy usprawniające transport takich rzeczy. Mogą to być specjalne schowki na koszule, by te się nie gniotły, albo boczne, sztywne i bezpieczne kieszonki do przewożenia szkła.

Dodatkowe elementy torby podróżnej 

Wielu producentów toreb decyduje się na wyposażenie ich w dodatkowe funkcje, takie jak np. kółka, stelaż czy blokada na szyfr. Ich zadaniem jest poprawa naszego komfortu podczas podróży i zadbanie o bezpieczeństwo naszych rzeczy, dlatego kupując torbę warto wybrać taką, która jest wyposażona w te elementy.

 

A wy jaką torbę zabieracie w podróż?