Sport dla leniwych i zapracowanych – ćwiczenia

Sport dla leniwych i zapracowanych – ćwiczenia

16 maja 2017 0 przez Kamil Wrzos

Nic nas nie tłumaczy przed tym, aby w ogóle nie dbać o stan naszego ciała. Żyjemy środowisku, w którym ciągle nie mamy czasu i przepełnia nas stres. Dlatego nie chodzi już nawet o to, aby mieć idealną sylwetkę, tylko o to, że ciało ruchu potrzebuje i dzięki niemu jest zdrowsze. Stwierdziłem więc, że napiszę kilka słów o treningu dla leniwych osób lub też tych bardzo zapracowanych. 

Tydzień to okres stosunkowo długi i nie ma takiej możliwości, aby nie znaleźć w nim czasu na jakąkolwiek aktywność fizyczną. Jeśli więc nie przepadasz za przemęczaniem się lub uważasz, że brakuje Ci czasu, to istnieje wiele rozwiązań, które pozwolą Ci na wykonywanie ćwiczeń.

Ćwiczenia izometryczne

Jeżeli zależy Ci na wzmocnieniu odpowiednich partii mięśni to powinieneś zacząć stosować właśnie ćwiczenia izometryczne. Polegają one na tym, że kilka razy dziennie, przez kilka sekund należy napinać mięśnie. Można to robić w każdym momencie, zmywając naczynia, przebywając przed komputerem w pracy czy leżąc w łóżku. Trening taki wzmocni mięśnie, ale też doda Ci energii.

Aqua Aerobic

Forma aktywności ruchowej przystosowana praktycznie dla każdego, mogą to robić wszyscy od osób starszych, po osoby otyłe czy te z bólami kręgosłupa. Aqua Aerobic odciąża stawy i kręgosłup, a także zwiększa elastyczność mięśni i ścięgien, polepsza koordynację ruchową oraz równowagę, poprawia wytrzymałość, uwalnia endorfiny, zmniejsza stres i napięcie.

Trening w domu

Brakuje Ci czasu, ale wątpię abyś nie znalazł 20 minut 3 razy w tygodniu. Możesz wykonać trening cardio, np. bieg w miejscu czy ćwiczenia ze skakanką; interwały, np. skipping na przemian z marszem; a także zwykła gimnastyka.

Tabata

Trening, który trwa jedynie 4 minuty, cóż wydaje się, że przez 4 minuty nic nie można zrobić, ale to naprawdę działa. Ćwiczenie polega na interwałach. Przez 20 s wykonuje się ćwiczenie z najwyższą intensywnością, aby później robić 10 s przerwy. Ćwiczenia można dobierać różne, najważniejszym jest, aby angażowały jak największa ilość partii ciała.

Ćwiczenia to nie wszystko

Na co dzień oprócz ćwiczeń powinieneś pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim pij dużo wody, a unikaj napojów słodzonych. Jedz wartościowe śniadania. Ostatni posiłek spożywaj na 3 godziny przed snem. Jedz 5-6 posiłków dziennie i kupuj pieczywo pełnoziarniste.