Aplikacje na iOS, które pomogą Ci w pracy

Aplikacje na iOS, które pomogą Ci w pracy

9 maja 2017 0 przez Kamil Wrzos

Smartfon sam w sobie to niezbyt przydatne narzędzie, to wszelkiego rodzaju aplikacje powodują, że staje się on inteligentny. Rodzajów aplikacji istnieje wiele, jedne pomagają nam kontaktować się z innymi ludźmi, drugie zarządzają naszymi wydatkami, kolejne ułatwiają nam wyszukiwanie informacji czy właśnie pracę. W dzisiejszym zabieganym świecie nie zawsze możemy skorzystać w pracy z komputera, a kiedy go nie ma przydają się nam właśnie smartfony, które zawsze są przy nas obecnie. Poniżej znajdziecie ciekawe aplikacje pomagające w pracy i biznesie.

1. TurboScan

PDF to jeden z najpopularniejszych rodzajów plików jeśli chodzi o zapisywanie różnego rodzaju dokumentów. Aby wykonać kopię ważnych papierów w biurze z pewnością skorzystamy ze skanera. Skanera jednak nie przeniesiemy i nie możemy go mieć zawsze przy sobie. Tu z pomocą przychodzi aplikacja TurboScan, która wykonuje zdjęcie dokumentom, przerabia je odpowiednio, aby wyglądały jak zeskanowane tj. wykrywa krawędzie dokumentu, poprawia zgniecenia, eliminuje cienie i ustawia kontrast, a na koniec zapisuje w formacie PDF lub JPEG.

2. Dropbox

Dziś w firmach większość dokumentów i wykonanej pracy trzymane jest w chmurze. Powoduje to, że po pierwsze nie tracimy plików przy zepsuciu się sprzętu komputerowego, a po drugie każdy z pracowników może mieć dostęp do określonych, niezbędnych im folderów. Jedną z tzw. chmur jest Dropbox, którego aplikacja również dostępna jest na iOS, dzięki czemu możesz mieć pełen dostęp do potrzebnych Ci dokumentów przez cały czas.

3. Evernote

Aplikacja Evernote jest rozbudowaną przestrzenią pracy. Możesz w niej pisać notatki, tworzyć listy, zapisywać wyniki, porządkować artykuły z internetu oraz dokumenty wraz ze zdjęciami, dodatkowo omówisz wyniki swojej pracy na Work Chacie bezpośrednio z aplikacji. Dodatkowo możesz w niej wymieniać wizytówki, planować podróże, zapisywać bilety, a także śledzić wydatki. Evernote to niezawodne narzędzie w pracy i biznesie.

4. Slack

Slack jest komunikatorem biznesowym. Tworzysz team i dodajesz w nim swoich współpracowników, możesz dodatkowo tworzyć różnego rodzaju kanały, zarówno publiczne, jak i prywatne, wysyłać dokumenty. Slack jest zintegrowany z Saleforce, Dropboxem, Asaną, Zendeskiem i wieloma innymi narzędziami.

5. Asana

Jest darmową aplikacją przeznaczoną dla grup pracujących nad jakimś projektem. Program udostępnia listę zadań dla zespołu posiadającego do 30 członków. Aplikacja ta pomaga w koordynowaniu projektów, harmonogramu oraz przydzielaniu zadań członkom projektu.

6. Todoist

Aplikacja ta jest tzw. organizerem pracy. Dzięki niej utrzymasz swoją pracę czy dzień w jak największym porządku. Todoist organizuje oraz priorytetyzuje zadania do wykonania. Dodatkowo można w niej przekazywać i przypisywać zadania do określonych współpracowników.

 

es